Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy uczcił dzisiaj (tj. 1 listopada) Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski tych co odeszli na wieczną wachtę w minionym roku.

Uroczystość odbyła się o godz. 10 pod pomnikiem „Zaginionych na morzu” stojącym na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Wiązankę kwiatów i znicze złożyła delegacja POZŻ na czele z prezesem Związku Bogusławem Witkowskim i członkiem zarządu do spraw żeglarstwa śródlądowego Leopoldem Naskrętem.

W krótkiej uroczystości udział wziął także Andrzej Matulewicz, który złożył kwiaty w imieniu dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Andrzeja Królikowskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Przy okazji wspomniano także wszystkich ludzi żagli, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku m. in. Henryka Strzeleckiego, Krystynę Remiszewską i Edwarda Zająca (więcej można znaleźć na stronie www.pozz.org.pl). Odczytano też wiersz „Nie płaczcie przyjaciele po odejściu żeglarza”, którego autorem jest legendarny francuski żeglarz Alain Gerbault.

foto: Ewa Górska

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.