Załoga Flexistav Apotex Team zdobywa tytuł Mistrza Polski w regatach klasy Delphia24 Star Telekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017.  Czterodniowe regaty o Mistrzostwo Polski zakończyły się w poniedziałek w Pucku. Żeglarzom nie przeszkodziły zmienne warunki i porywisty wiatr sięgający momentami 24 węzłów. Załoga płynęła w składzie Paweł Tarnowski, Łukasz Kiwer, Tomasz Bączkiewicz i Piotr Kucharski.

„To moje ulubione wody” mówił jeszcze przed regatami o Zatoce Puckiej Paweł Tarnowski, wspominał, że to właśnie tu zdobywał pierwsze szlify żeglarskie. DELPHIA24 Star Telekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017 były dla załogi Flexistav Apotex Team pięknym ukoronowaniem ponad 6 letniej przygody na jachtach tej klasy.

– Widać było, że to akwen Pawła – mówi Łukasz Kiwer. To czuć wśród całej załogi. Wszystko działało między nami tak jak trzeba, zgrywaliśmy się doskonale.

Swojej radości nie kryje także Tomasz Bączkiewicz.

– Kilka razy byliśmy o krok od zwycięstwa, a jednak coś sprawiało, że zdobywaliśmy maksymalnie 2 miejsce. Tym razem zarówno wiatry jak i woda były po naszej stronie – śmieje się żeglarz. – No, ale wiadomo, że to także ogrom naszej pracy którą wykonaliśmy i na treningach i na J70, a przede wszystkim w trakcie tych regat. A no i jeszcze dieta, której staramy się przestrzegać, żeby być lżejszą załogą – dodaje z uśmiechem.

Załoga w trakcie rozgrywanych Mistrzostw Polski wygrała 7 z 12 wyścigów. Pierwszy dzień rozłożył szalę bardzo równo, nic nie przesądzało o wynikach. SNiedizelne wyścigi pokazały czołówkę, walka do samego końca rozgrywała się pomiędzy załogą Pawła Tarnowskiego – Flexistav Apotex Team a ekipą Waldemara Sałaty – Star Telekom.

– Wszyscy bardzo równo pływają, wystarczy popełnić jeden malutki błąd i wyścig kończy się na ostatnim miejscu, tak jak było w naszym przypadku podczas jednego z biegów. Ale na szczęcie udało nam się odrobić te stratę – podsumowuje Tarnowski.

Trudne warunki i silne szkwałowe porywy wiatru doprowadziły do przewrócenia  jednego z jachtów, na szczęście nikomu z załogantów nic się nie stało. Służby organizatora szybko podjęły akcję ratunkową, załogantów przejęto pontonami, a jacht odholowano do brzegu. Regaty te, to jeszcze jedno wydarzenie, które wielu zapamięta.- Po 6 latach kończymy swoją przygodę z klasą Delphia, wystawiliśmy swój jacht na sprzedaż, chcemy się teraz skupić wyłącznie na nowej klasie J70. Sporo udało nam się osiągnąć na Delphii24 łącznie z obecnym zdobyciem Mistrzostwa Polski. No i to takie naturalne przejście na kolejną klasę – mówi Paweł Tarnowski – sternik załogi Flexistav Apotex Team.

Regaty Mistrzostwa Polski Delphia24 Star Telekom Delphia Yachts Kot zorganizowane były przez Stowarzyszenie Regatowe Klasy Delphia24 przy współpracy Star Telekom i stoczni Delphia Yachts.
Więcej informacji o załodze: https://www.facebook.com/FlexiStavSport

Najważniejszym punktem sezonu dla załogi Flexistav Apotex Team, będzie start w Mistrzostwach Świata klasy J70 na Sardynii we wrześniu gdzie zgłoszonych jest blisko 200 jachtów.

Wyniki regat, klasyfikacja punktowa

1. Paweł Tarnowski – Flexistav Apotex Team – 19pkt.

2. Waldemar Sałata – Star Telekom – 23 pkt.

3. Marcin Pietrzak – Aotopodlasie – 40 pkt.

4. Piotr Kowalewski – Marine Works – Selden – 41 pkt.

5. Piotr Kędziora – Cellfast Sailing Team – 45 pkt.

6. Mariusz Trzciński – Chocolissimo Gang – 47 pkt.

7. Piotr Kotwicki – Kalinowe pola – 49 pkt.

8. Michał Jabłoński – GTJ – 56 pkt.

9. Jakub Marciniak – Delphia Sailing Team – 85 pkt.

10. Adam Marcinkowski – Nowa – 103 pkt.

Załoga Flexistav Apotex Team startuje w składzie:

Paweł Tarnowski, Łukasz Kiwer, Tomasz Bączkiewicz, Piotr Kucharski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.