Fundacja EMPATIA ma zaszczyt zaprosić na uroczystą ceremonię CHRZTU jachtu oceanicznego s/y EMPATIA POLSKA (POL 9933).

Jacht powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych, którym, pomimo ich ograniczeń umożliwi wypłynięcie na wody morskie i żeglarskie szkolenie.

Uroczystość odbędzie się 23 maja 2015 (sobota) o godz. 15:00 na Nabrzeżu Młodego Żeglarza w basenie jachtowym im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni (MARINA GDYNIA) przy ul. Aleja Jana Pawła II nr 13 (Skwer Kościuszki). Patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek.

Gośćmi imprezy będą niepełnosprawni żeglarze z całej Polski, przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego, organizacji pozarządowych, sponsorów i Wyższych Uczelni współpracujących z Fundacją Empatia. Chrzest uświetnią występy znanego Chóru Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni pod dyrekcją Karola HILLA.

Bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu na adres Fundacji, za co z góry dziękujemy Zapraszamy szczególnie serdecznie osoby towarzyszące i rodziców z dziećmi. Nie obowiązuje strój wizytowy.

PREZES FUNDACJI Andrzej Walczak


Fundacja Empatia jest organizacją charytatywną, założoną przez pana Andrzeja Walczaka, zarejestrowaną w KRS pod numerem 0000437407. Misją Fundacji jest propagowanie integracji wszystkich ludzi, niezależnie od stopnia ich niepełnosprawności , wykształcenia , zamożności czy kraju pochodzenia . Dzieje się to poprzez podejmowanie działań mających na celu z jednej strony stawianie wyzwań podnoszących samoocenę ludzi niepełnosprawnych, z drugiej poprzez organizowanie niezapomnianej przygody pod żaglami na dużych jednostkach morskich oraz na barkach motorowych w rejsach śródlądowych.

Konstrukcja jachtu Empatia Polska opiera się na projekcie amerykańskiego projektanta Bruce Robertsa. W Polsce znana jest pod nazwą BRUCEO 44. Jacht został zbudowany z przeznaczeniem na działalność statutową Fundacji. W załodze może znajdować się 4-5 osób niepełnosprawnych z ograniczeniami ruchu, jacht przystosowano do pływania z osobami o ograniczonych możliwościach poruszania się .

Kolejne plany Fundacji obejmują zbudowanie w najbliższym czasie dwóch siedemnastometrowych żaglowych dwumasztowych szkunerów specjalnie przeprojektowanych tak, aby mogli na nich pływać , szkolić się i pracować niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Jest to bardzo śmiały projekt, którego pełna realizacja pokaże żeglarskiemu środowisku w Europie i na świecie, że Polska potrafi uczynić dla niepełnosprawnych coś, czego nikt do tej pory nie zorganizował dla takiej nietypowej grupy użytkowników.

Więcej informacji o Fundacji i jej działaniach można znaleźć na stronie: www.fundacjaempatia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.