zbigniew stosio

Wczoraj dotarła do nas wiadomość, że na wieczną wachtę odszedł, w wieku 73 lat, Sekretarz Generalny PZŻ, Zbigniew Stosio…

Będziemy Go pamiętać jako człowieka uśmiechniętego, pomocnego, a przede wszytskim merytorycznego w kwestiach żeglarstwa. Był przyjacielem naszej społeczności, za co mu bardzo dziękujemy. Wielokrotnie spotykaliśmy Go na regatach.

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Zbyszka, chcielibyśmy złożyć rodzinie kondolencje i wyrazy współczucia od Sail24.pl oraz Żeglarstwa na Facebook.

O Zbyszku:

Kapitan jachtowy i kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa.  Żeglarstwo uprawiał od 1964 r. najpierw w Hufcu ZHP Warszawa Mokotów, a od 1968 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP. Wybitny działacz żeglarstwa harcerskiego i akademickiego, była zastępca komendanta Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Warszawie. W latach 1978-1980 kierownik Działu Elektroniki Jachtowej, a następnie Działu Techniki i Usług Zarządu Działalności Gospodarczej “STER” PZŻ. Od 1980 r. pracownik Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Żeglarskiego, kolejno jako specjalista, kierownik Działu, dyrektor Biura. Od 1991 r. członek Zarządu PZŻ i jego Prezydium, pełniący funkcję Sekretarza Generalnego Związku. Od 1997 zastępca przewodniczącego Kapitanatu Sportowego PZŻ. Od 1980-go „dobry duch” większości wydarzeń żeglarskich w kraju i zagranicą. Pomysłodawca i doskonały organizator szeregu imprez żeglarskich o charakterze sportowym, turystycznym i rekreacyjnym. Kierownik Techniczny żeglarskiej ekipy olimpijskiej na igrzyska w Atlancie/Savannah, szef reprezentacji w Sydney oraz członek ekipy olimpijskiej w Pekinie i Londynie. Dwie i pół kadencji członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Członek Mesy Kaprów Polskich Nr 65. Posiada liczne odznaczenia państwowe. Decyzją Zarządu PZŻ z dnia 28 listopada 1998 r. otrzymał medal “Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Polskiego”. Podczas LC Sejmiku PZŻ w kwietniuu 2017 roku otrzymał godność Członka Honorowego PZŻ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.