Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet 2022 to była świetna zabawa!

Po pierwszej zeszłorocznej bardzo udanej edycji regat Women On Water, Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet wracają na wody przy sopockim molo, ponownie w gwiazdorskiej obsadzie.

Na starcie zobaczymy między innymi wicemistrzynię olimpijską Agnieszkę Skrzypulec, czy uczestniczkę obecnej edycji The Ocean Race i olimpijkę z Tokio Magdalenę Kwaśną. Regaty odbędą się przy sopockim molo w dniach 24-25 czerwca 2023.

Zeszłoroczne regaty WoW były pierwszymi, historycznymi zawodami, które na jednej trasie i w jednej klasie regatowej zebrały najlepsze polskie żeglarki ostatnich 20 lat. Stawkę uzupełniły żeńskie załogi startujące na co dzień w Polskiej Lidze Żeglarskiej, jak również takie bez doświadczenia w ligowych regatach czy międzynarodowej rywalizacji.

Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet to wyjątkowa impreza

Konwencja regat ligowych ma bardzo otwarty charakter.

“Dzięki temu, że jako organizatorzy dostarczamy jachty i ich pełny serwis, w zasadzie nie ma bariery wejścia. Na jednej trasie może spotkać się mistrzyni świata, lokalna żeglarka z każdego klubu, ale też pasjonatka żeglarstwa bez regatowej przeszłości” – podkreśla Maciej Cylupa, organizator regat.

Dynamiczny i przejrzysty dla fanów format ligowy powoduje, że kibiców zgromadzonych na molo czeka niesamowite widowisko. Atmosfera tego wyjątkowego wydarzenia jest unikalna i zaraża energią.

WOW - Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet

Organizatorzy ponownie zapowiadają udział najlepszych polskich zawodniczek

z Agnieszką Skrzypulec, Agatą Barwińską, Magdą Kwaśną, Katarzyną Barabasz czy Anną Weinzieher na czele. Z mocnym nastawieniem do regat przystąpią również załogi Mai Remizowicz (Jacht Klub Stoczni Gdańskiej) i Julii Szmit (Sztorm Grupa), które regularne ścigają się w Polskiej Lidze Żeglarskiej i reprezentują nasz kraj w rozgrywkach kobiecej Sailing Champions League. Łącznie na starcie zobaczymy 18 żeńskich zespołów, w tym kilka zaproszonych z zagranicy.

WOW to Dynamiczny i przejrzysty dla fanów format ligowy.

„Pierwsza edycja WoW to była świetna zabawa,

… ale i ostra rywalizacja. Takie inicjatywy jak Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet, ale też cała Polska Liga Żeglarska są bardzo potrzebne, gdyż pozwalają zgromadzić w jednych regatach i na jednej trasie całą masę wyśmienitych żeglarzy, którzy na co dzień ścigają się w różnych konkurencjach i na różnym poziomie. Cieszę się, że ponownie wezmę udział w tej imprezie zwłaszcza, że w tym roku chcę spróbować swoich sił również w samej Lidze”
– mówi Agnieszka Skrzypulec, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Mistrzyni Świata i zwyciężczyni WoW 2022.

Organizatorzy zapowiadają udział najlepszych polskich zawodniczek

Regaty Women on Water są otwarte dla każdej w pełni żeńskiej załogi.

Dla wielu z nich będą okazją do nauki i sprawdzenia swoich umiejętności w walce z najlepszymi oraz uczestnictwa w jedynych tego typu regatach w Polsce. Sama lokalizacja, oprawa medialna oraz imponująca lista startową sprawiają, że czeka nas wielkie żeglarskie święto. Na liście startowej pozostało jeszcze kilka miejsc, dlatego też organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie żeglarki do udziału.

Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: info@ligazeglarska.pl

Na jednej trasie może spotkać się mistrzyni świata, lokalna żeglarka z każdego klubu, ale też pasjonatka żeglarstwa bez regatowej przeszłości.

Przebieg regat będzie relacjonowany

na facebookowym profilu Polskiej Ligi Żeglarskiej:
facebook.com/LigaZeglarska
oraz na Żeglarskim Kanale OCS na Youtube:
youtube.com/OCSZeglarskiKanalSportowy

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Organizatorami regat są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego

Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet 2022 to była świetna zabawa!

#wow #womenonwater #plz #ligazeglarska #ocs

Więcej na temat zeszłorocznej edycji: WOW – załoga Agnieszki Skrzypulec zwycięża w Sopocie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.