Polski producent przyczep żeglarskich Lorries – pragnie podziękować wszystkim żeglarzom za udany sezon! Dla wszystkich miłośników żeglarstwa to był pracowity czas. Długa i słoneczna jesień pozwalała cieszyć się czasem na wodzie nawet do połowy listopada. Teraz czas na zimowy sen.

O czym pamiętać i jak zadbać o łódź, aby podczas oczekiwania na kolejny sezon nasze łodzie i przyczepy były bezpieczne i po przebudzeniu z zimowego snu ponownie gotowe na żeglarskie przygody?

Przyczepy Lorries
Niezależnie czy mamy do czynienia z jachtem żaglowym czy motorowym – zadbajmy o to aby zimować sprzęt czysty i suchy. Wiosną docenimy tą odrobinę włożonego wysiłku.

Jak więc przygotowujemy łódź do zimowania?

  • Czyścimy i suszymy. Słoną wodę koniecznie spłukujemy wodą słodką.
  • Jeśli łódź pozostanie na przyczepie, z którą wyciągaliśmy ją z wody – pamiętajmy, aby opłukać słodką wodą i osuszyć przyczepę.
  • Usuwamy wodę z instalacji. Pamiętajmy, by odłączyć akumulator i najlepiej zabezpieczyć go w ciepłym miejscu. Zamykamy zawory paliwowe.
  • Czystą i suchą łódkę ustawiamy na kobyłce, przykrywamy plandeką i przechowujemy w bezpiecznym miejscu, najlepiej w hangarze.
  • I czekamy… jeszcze jedynie 4 miesiące i wiosna!

www.lorries.pl

Przyczepy Lorries
Zimując na przyczepie pamiętajmy również o niej. Jej również należy się spłukanie słodką wodą i osuszenie przed schowaniem do hangaru czy przykryciem plandeką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.