Wielkie jeziora Mazurskie

Obecne czasy są trudne dla żeglarzy – mamy zamknięte granice i od dosłownie chwili, możliwość żeglowania w kraju. Wielu z nas, aby żeglować, ponownie spogląda w kierunku naszych wspaniałych Mazur. Tym, co zapomnieli żeglugi mazurskiej, pomocną dłoń wyciąga Krzysztof Siemieński, były redaktor naczelny kultowego pisma Rejs i posiadacz Maka 666, którym wraz z rodziną opłynął Wielkie Jeziora Mazurskie wzdłuż i wszerz. 

“Wielkie Jeziora Mazurskie. Przewodnik żeglarski” autorstwa Krzyśka, wydany przez Wydawnictwo Nautica, to kompendium wiedzy o tym popularnym wśród żeglarzy szlaku. Zainteresowani znajdą w nim wszystkie niezbędne dla siebie informacje, czyli:

  • aktualne dane o 165 portach i przystaniach na szlaku WJM, wraz z numerami telefonów, adresami stron www i współrzędnymi GPS
  • opisy poszczególnych jezior kanałów i śluz oraz miejscowości
  • zdjęcia z powietrza większości przystani z opisami
  • mapy z naniesionym oznakowaniem nawigacyjnym
  • propozycje tras rejsów wraz z planami
  • spis znaków nawigacyjnych
  • wiadomości praktyczne
  • atrakcje turystyczne oraz ciekawostki historyczne.

AKTUALIZACJA – darmowe mapy do pobrania!

wielkie_jeziora_mazurskie

Krzysztof Siemieński został żeglarzem ponad 50 lat temu, w 1965 roku. Zaczynał od morza, na które zabierał go ojciec,a po jeziorach mazurskich zaczął żeglować w pierwszej połowie lat 70. Od ponad 30 lat jest armatorem Maka 666. Przez minione lata przepłynął po morzach i oceanach dziesiątki tysięcy mil, ale Wielkie Jeziora Mazurskie są miejscem, gdzie nadal co roku spędza przynajmniej kilkanaście dni. Ostatnio nie tylko żeglował, ale też objechał Mazury samochodem, aby zdobyć najnowsze dane o portach, przystaniach i otaczającej je infrastrukturze.

Wydawnictwo Nautica ma dla Was wszystkich promocję – 30% zniżki na każdą książkę z asortymentu – zapraszamy!

Niebawem też konkurs o mazurskich portach – bądźcie w gotowości i czytajcie lekturę 🙂

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.