festiwal filmów żeglarskich jachtfilm w rybniku 2018

Tylko nieco ponad 10 dni pozostało na wysłanie zgłoszenia do Carbonów, Śląskich Nagród Żeglarskich za sezon 2018. Śląskie środowisko żeglarskie ponownie może przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. W marcu, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia kandydatów do 20 lutego!

Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Śląsku, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży. Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć.

  • Żeglarz roku
  • Wydarzenie/regaty roku
  • Trener roku
  • Rejs/wyprawa roku
  • Nadzieja Roku (młodzieżowa)
  • Nagroda specjalna (otwarta formuła)

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą. Termin zgłoszeń upływa 17 lutego. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 29 marca 2019 roku podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku.

Nad całością czuwać będzie Kapituła Śląskich Nagród Żeglarskich w składzie:

  • Przewodniczący Kapituły: Kpt. Janusz Koper – Wiceprezydent Rybnika
  • Marian Krupa – trener, Prezes Śląskiego OZŻ
  • Szymon Kuczyński – wybitny żeglarz, podróżnik

„Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony wręczymy już po raz drugi. Zeszłoroczna pierwsza edycja spotkała się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem. Carbony wypełniają brakujący element promocji i wsparcia dla środowiska żeglarskiego w re

gionie. Carbon to węgiel, czyli surowiec nierozerwalnie związany ze Śląskiem. Ale to też materiał z którego buduje się jachty, żagle czy osprzęt do jachtów. To synonim nowoczesnej technologii w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że nazwa przyjmie się w środowisku, a ran

ga nagrody będzie rosła z roku na rok.” – wyjaśniają organizatorzy.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl/carbony gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i pobrać formularz zgłoszeniowy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.