Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie rejsu kpt. Macieja Sodkiewicza “do granic lodu”, który odbędzie się w GDYŃSKIEJ MARINIE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ – 14 CZERWCA O GODZ. 11.

Kapitan Maciej Sodkiewicz rzuca wyzwanie całemu żeglarskiemu światu! Zamierza dotrzeć jachtem „Barlovento II” najdalej na północ w historii żeglarstwa. Swój rejs rozpocznie w najbliższą sobotę -14 czerwca w Gdyni. Dotychczasowy rekord należy do rosyjskiego jachtu „Piotr Pierwszy”, który w roku 2012 dotarł do 82 st. 19 min. szerokości geograficznej północnej. Kpt. Sodkiewicz, wraz z załogą, zamierza popłynąć jeszcze dalej.

UWAGA: Członkowie ekspedycji będą dostępni dla dziennikarzy przy jachcie w godz. od 9 do 10:30. Po wypłynięciu jachtu dla fotoreporterów dostępna będzie jednostka pływająca, z której będą mogli zrobić zdjęcia na wodzie. Kontakt dla mediów: Ewa Górska – tel. 664-052-804, mail – ewa.gorska@pozz.org.pl. W sprawie miejsca na motorówce proszę o kontakt do piątku 13 czerwca.

W załączeniu materiały prasowe, zdjęcie jachtu (foto: Szymon Aleksandrowicz) oraz mapka z trasą wyprawy. Więcej znaleźć można na stronie internetowej: www.lodowe-krainy.pl.

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.