Regaty Hotel Mercure Mrągowo Cup 5-7 maja 2017 otworzą tegoroczny sezon żeglarski cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017. Impreza po raz drugi z rzędu zgromadzi żeglarzy pucharu PPJK na otwarciu sezonu w Mrągowie. W zeszłym roku na start zgłosiło się 28 załóg, a impreza przeszła do historii jako regaty najprzychylniejsze żeglarzom w 2016 roku, za co organizatorzy otrzymali nagrodę  „Przyjaznego Kubryka”.

Zawodnicy będą ścigać się w klasach: T1, T2, T3 oraz Open (otwarta formuła regatowa dopuszczająca do startu dowolny statek żaglowy napędzany żaglami). Poznamy również najlepszych sterników w klasach ŻGP Mrągowa: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych. Zapisy na imprezę będą przyjmowane w biurze regat na plaży Hotel Mercure Mrągowow piątek 5 maja od 16.30 do 19.30 oraz w dniu regat. Wpisowe wynosi 50 zł od osób dorosłych i 30zł od dzieci oraz młodzieży i umożliwia udział w piątkowym poczęstunku w Snack Bar Hotel Mercure Mrągowo oraz w sobotniej kolacji żeglarskiej w Hotelu Mercure Mrągowo, podczas której zagra szantowy zespołu OKAW Sztorm. Organizator przewiduje rozegranie 8 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 4 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony. Na oficjalnym zakończeniu regat najlepsze załogi otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy dostaną dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są również specjalne nagrody od sponsorów. Nowością tegorocznych regat będzie tzw. wyścig Super Open (długodystansowy) rozgrywany pod koniec sobotnich zmagań na ożaglowaniu dowolnym, który nie będzie liczył się do końcowej klasyfikacji. Zwycięzców dodatkowego wyścigu poznamy n sobotniej kolacji.

Regaty Hotel Mercure Mrągowo Cup uzyskały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Głównym sędzia będzie Izabela Świąć. Licencja PZŻ i osoba sędziego gwarantują wysoki poziom sędziowania i spełniania standardów regat żeglarskich obowiązujących w Polsce i na świecie. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat.

W zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rokrocznie pojawia się ponad 100 miłośników żeglugi i kilkanaście różnorodnych jachtów w każdej imprezie. W ubiegłym roku finały zostały rozegrane na jachtach Sigma 600 w systemie przesiadkowym, a na najwyższym stopniu podium stanęła po raz kolejny załoga Dariusza Bałdygi. ŻGP Mrągowa po raz kolejny zostały nominowane przez mrągowską kapitułę na imprezę sportową roku. Oprócz tego, decyzją Polskiego Związku Żeglarskiego mrągowski cykl został wybrany najlepszymi regatami śródlądowymi w 2016 roku. To wyróżnienie, zwane Błękitnym  Spinakerem,  po raz pierwszy trafiło do Mrągowa! Ideą nagrody jest wyróżnienie i docenienie najlepszych organizatorów imprez promujących żeglarstwo oraz nagłośnienie i prezentacja najciekawszych rejsów, regat i imprez żeglarskich. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” dokłada wszelkich starań by tegoroczne imprezy wypadły równie okazale. Zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa.

Program regat Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017

Piątek 5 maja

16.30 – 19.30 Zapisy do regat – biuro regat plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)
19.30 – Kolacja powitalna – Snack Bar Hotel Mercure Mrągowo

Sobota 6 maja

8.00 – 10.30 Zapisy do regat – biuro regat plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)
11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)
11.15 Odprawa sterników – port plaża Hotel Mercure Mrągowo (HMM)
12.15 Start do regat. Na koniec rywalizacji zostanie rozegrany wyścig długodystansowy SuperOpen na ożaglowaniu dodatkowym.
19.30 Kolacja żeglarska w Hotel Mercure Mrągowo, koncert szantowy zespołu OKAW Sztorm – taras widokowy, ogłoszenie wyników wyścigu SuperOpen, losowanie nagród rzeczowych.

Niedziela 7 maja

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat (HMM)
15.00 Oficjalne zakończenie regat – port (HMM)

Dodatkowe atrakcje i aktywności:

  • Bezpłatny tramwaj wodny – obserwacja żeglarzy na trasie regat – tramwaj wypływa w sobotę od 12 do 16  i w niedzielę od 11 do 13 co pół godziny na kilkunastominutowy rejs.
  • Aktywności i animacje w porcie regat na plaży Hotelu Mercure Mrągowo przygotowane przez animatorów Hotelu Mercure Mrągowo.
  • Udział w regatach – w sobotę możliwość dołączenia do załóg regatowych podczas wyścigu Super Open na koniec sobotniej rywalizacji – chętni powinni się zgłaszać w biurze regat w sobotę do godziny 14.00 – ilość miejsc ograniczona.
  • Rajd rowerowy kibiców i sympatyków żeglarstwa – w sobotę rajd wokół jeziora Czos – obserwacja regat z punktów widokowych, w programie ognisko na Górze 4 Wiatrów – zbiórka 10.50 plaża Hotelu Mercure Mrągowo – start 11.20

Dla uczestników animacji i imprez przygotowaliśmy okolicznościową plakietkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.