9 września cała Warszawa świętować będzie nad Wisłą i na Wiśle. Przed nami obchody jubileuszowej edycji święta Królowej polskich rzek!

Centralnym punktem wydarzeń będzie nowo otwarty bulwar gen. George’a Smitha Pattona. Prognoza pogody jest optymistyczna, warto więc skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję przez miasto stołeczne Warszawę.

Dzielnica Wisła to tętniące życiem miejsce spotkań, wspólna przestrzeń wszystkich mieszkańców stolicy. Święto Wisły jest okazją do przybliżenia bogatych tradycji żeglugi wiślanej oraz atrakcyjnej oferty sportowo-rekreacyjnej dostępnej nad rzeką – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać tradycyjne oblicze żeglugi wiślanej oraz spróbować swoich sił w najpopularniejszych nad Wisłą sportach wodnych. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowane zostały warsztaty i animacje – na Bulwarach Wiślanych oraz na plaży Poniatówce. W ramach obchodów Święta Wisły będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów na pychówkach, batach, galarach, motorówkach, kajakach czy katamaranie – czyli statkach, które również na co dzień zapraszają na pokład! Dla żeglarzy udostępnione zostaną jachty klasy Omega. To typ jednostki, której koncepcja powstała w 1942 roku nad Wisłą. Omegi odegrały ważną rolę w życiu prawie każdego wilka morskiego i zdobyły ogólnopolską sławę, a jednak rzadko są spotykane na rodzimym akwenie. Nie zabraknie także spotkań z pasjonatami, którzy związali swoje losy z Wisłą i znają każdy jej zakręt. Prosto ze swojej trzeciej, samotnej podróży kajakowej przez Ocean Atlantycki na Święto Wisły przyjedzie Aleksander Doba! Podczas Wioślanej Masy Krytycznej podróżnik będzie świętował swoje 71 urodziny!

Po raz pierwszy na Wiśle odbędzie się wyścig na tradycyjnych łodziach flisackich pod nazwą “Na wiosłach i na pychu” do którego może się zgłosić każdy chętny! Zgłoszenia załóg i pojedynczych osób organizatorzy przyjmują sms-em na nr 605 143 904. Więcej na stronie imprezy https://www.facebook.com/events/2004520449777555/permalink/2011730665723200/

Także po raz pierwszy w historii Święta Wisły odbędzie się wielka parada syren! Aby wziąć udział w happeningu wystarczy przygotować przebranie i stawić się o 15:30 na bulwarze gen. George’a Smitha Pattona. Barwny, syreni pochód zakończy się konkursem na najlepszy strój syreny, trytona oraz małej syrenki. Autorzy najbardziej fantazyjnych atrybutów popłyną w wieczornej paradzie, która będzie kulminacyjnym momentem obchodów Święta Wisły. O zmroku, na Wisłę wypłyną pięknie udekorowane jednostki warszawskich armatorów wiślanych.

To tylko wybrane atrakcje zaplanowane na 9 września w ramach Święta Wisły. Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń oraz zapisów udostępniane są na stronie: www.facebook.com/swietowisly

 

***

„Święto Wisły” jest cykliczną imprezą plenerową, organizowaną przez m.st. Warszawa. 10 edycja wydarzenia odbędzie się 9 września. Impreza ma na celu prezentację i promocję żeglugi oraz zachęcenie mieszkańców Warszawy i turystów do spędzania czasu nad rzeką i na rzece. W roku 2017 jubileuszowa edycja Święta Wisły zbiega się z obchodami Roku Rzeki Wisły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.