W dniach 22-25 września w Gdańsku odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski. Po raz szósty Górki Zachodnie były areną rozgrywek najlepszych windsurferów i windsurferek w klasach: RS:X, Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470 kobiet i mężczyzn oraz 49er. Regaty miały formułę otwartą, dlatego brali w nich udział również zawodnicy z innych krajów. W zawodach zwyciężyła Zosia Klepacka reprezentująca klasę RS:X, która jest niepokonana w seniorskiej klasie RS:X.

Na akwenie w Górkach Zachodnich rywalizowali ze sobą prawie wszyscy polscy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio. Obstawa kobiet była mistrzowska. Wśród deskarek w zawodach udział wzięły Zofia Klepacka – broniąca zeszłorocznego tytułu oraz brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w Londynie, mistrzyni świata Małgorzata Białecka oraz Maja Dziarnowska. W czwartek, pierwszego dnia regat, mocno wiało (14-16 węzłów). To pozwoliło wysunąć się na prowadzenie Mai Dziarnowskiej, która osiąga dobre wyniki przy mocnym wietrze. W piątek Zosia Klepacka wygrała trzy wyścigi i wyprzedziła Dziarnowską. Niedziela dla Klepackiej okazała się zwycięska. Zosia obroniła swój tytuł Mistrzyni Polski po raz kolejny. W regatach wzięło udział 195 zawodników z 40 klubów oraz dziewięciu krajów – Stanów Zjednoczonych, Izraela, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Białorusi, Rosji oraz oczywiście Polski.

Zosia Klepacka komentuje swoją pozycję Mistrzyni Polski w olimpijskiej klasie RS:X.

Ponownie zostałam Mistrzynią Polski! Bardzo się cieszę, że udało mi się utrzymać pozycję liderki w Górkach Zachodnich. Podczas regat zachowałam spokój i starałam się nie popełniać błędów, które spowodowałyby utratę punktów. Nie przeoczyłam szkwałów i to pomogło mi utrzymać przewagę punktową nad moimi konkurentkami: Agnieszką Bilską i Mają Dziarnowską. Mój medal chcę przede wszystkim zadedykować moim fanom. Dziękuję, że wiernie mi kibicowaliście!

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.

Volkswagen Group Polska
Magda Piekarczyk
tel.+48 61 627 33 86
e-mail: magda.piekarczyk@volkswagen.pl
www.vw.press-bank.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.