Mistrzostwa Polski w klasie Omega już w najbliższy weekend

W najbliższy weekend (01-03.09) w Dąbkach k. Darłowa na wodach Jeziora Bukowo ruszają regaty „Uzdrowisko Dąbki Cup 2023” czyli tegoroczne Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Dzięki znakomitej współpracy Gminą Darłowo i Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach już po raz drugi dąbkowska marina będzie gościć flotę Pucharu Polski naszej narodowej klasy.

Na liście startowej na 3 dni przed startem imprezy jest już 50 załóg, niemal równo podzielonych na 2 floty: Sport i Standard. Swój udział w zawodach potwierdziła niemal cała czołówka tegorocznych zmagań. Wśród miłych zaskoczeń z pewnością można wymienić wracającą po kilku imprezach przerwy załogę Patryka Kosmalskiego (PG Racing), aktualnego Mistrza Europy Juniorów w olimpijskiej klasie 49er, czy też Igora Tarasiuka (Yacht Club Gdańsk), byłego mistrza Polski w klasie Omega Sport, niedawnego zdobywcę brązowego medalu w Klubowych Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Polski w klasie Omega już w najbliższy weekend

W obu flotach zapowiada się zacięta walka o zwycięstwo,

szczególnie że tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw walka o końcowe zwycięstwo w rankingu w żadnej z flot nie jest rozstrzygnięta. A jest to już 6 tegoroczna eliminacja Pucharu Polski. W Standardzie do grona faworytów z pewnością należy zaliczyć załogi Emila Bałdygi (Robert’s Port Hotel), Grzegorza Bitnera (BitnAir Nowa Sól) i Michała Gajdy (Yacht Club Rewa). Te załogi bowiem zdecydowanie najrówniej pływają w tym sezonie.

W grupie Sport sytuacja jest jeszcze ciekawsza – w tym roku każdą eliminację wygrała tu inna załoga… Mocni z pewnością będą zwycięzcy ostatnich regat w Pucku z Jędrzejem Charłampowiczem (Uniwersytet Morski w Gdyni) za sterem czy utytułowana załoga Marcina Styborskiego (PG Racing). Ostatniego słowa z pewnością nie powiedziała także niezwykle doświadczona załoga Kamila Ortyla (Vector Sails).

Puchar Polski klasy Omega

Areną zawodów będzie

nadmorskie Jezioro Bukowo, gdzie od kilku lat funkcjonuje nowa, piękna marina w Dąbkach. To miejsce Omega „odkryła” w ubiegłym sezonie, po raz pierwszy rozgrywając tam regaty zaliczane do Pucharu Polski. Impreza była bardzo udana, a samo miejsce bardzo przypadło do gustu zarówno zawodnikom jak i ich rodzinom i kibicom. W tym roku prognozy zapowiadają solidne ściganie przy umiarkowanym i silnym wietrze, więc emocji też z pewnością nie zabraknie!

Puchar Polski klasy Omega

Organizatorem głównym zawodów

jest Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach, a współorganizatorem Polski Związek Klasy Omega. Regaty odbywają się pod patronatem wójta gminy Darłowo Radosława Głażewskiego.

Cykl Pucharu Polski w klasie Omega objęty jest patronatem Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Mistrzostwa Polski w klasie Omega już w najbliższy weekend

Sponsorami Pucharu Polski są:

Mine Master, Instal PRO, www.autobus.wroclaw.pl oraz Orvaldi Power Protection

Tekst: Klasa Omega
Foto: Bartosz Modelski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.