Polska Liga Żeglarska.

Przed ostatnią rundą 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej wiele załóg ma nadzieje na awans do Ekstraklasy, ale wciąż wiele boi się też o spadek do 2 Ligi. Przewaga pierwszej czwórki wydaje się duża, jednak akwen regatowy na Zegrzu niejednokrotnie zaskakiwał najlepszych.

Trzebież, Polska Liga Żeglarska

W dniach 17-18 września Warszawa ugości ostatnią rundę 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Zalew Zegrzyński będzie areną walki o awanse do Ekstraklasy i obronę przed spadkiem do 2 Ligi. Sytuacja w czołówce jest jasna. Rockstars Racing prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 6 punktów i trudno sobie wyobrazić, żeby jedyna załoga niespadająca w tym sezonie z podium miała skończyć ostatnią rundę poza pierwszą szóstką. Na miejscach drugim i trzecim znajdują się HRM Racing i Lubelskie YKP Lublin. Pierwsza z tych załóg, odświeżona wejściem do załogi trenera Łukasza Wosińskiego, przyjedzie do Warszawy jako pewny zwycięzca poprzedniej rundy. Druga cały czas szuka formy zagubionej po fenomenalnym starcie sezonu.

Polska Liga Żeglarska.

Na czwartym miejscu w tabeli i ostatnim dającym awans, znajduje się załoga Polsporty Sailing. Przewaga nad kolejną załogą nie jest duża, ale załoga Jacka Puchniarza notowała przez cały sezon coraz lepsze wyniki trzecią rundę kończąc na pierwszym w historii swoich startów podium. Atakować z piątego miejsca będzie Kościański Klub Żeglarski, któremu zmiana składu na trzecią rundę nie przeszkodziła w utrzymaniu się w czołówce. Daniel Sokołowski wraz z załogą są w tym sezonie nieobliczalni i mogą pokusić się o drugie podium w swojej kolekcji. Na kolejnych pozycjach, na potrójnym remisie, znajdują się załogi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Yacht Clubu Sopot 2 oraz Akademii Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej. Pierwsza z tych załóg, prowadzona przez Michała Brzozowskiego, notuje zwyżkę formy i może być groźna w walce o medale. Dwie kolejne przez cały sezon prezentują bardzo stabilny poziom.

Polska Liga Żeglarska.

Na drugim biegunie tabeli sytuacja jest jeszcze ciekawsza. Pewne spadku do 2 Ligi są załogi Laserów Zegrze i Etisoft 2KMM Sailing Team. W grupie spadkowej znajdują się również UKS Albatros Wolin oraz Grupa Regatowa Powidz. Szczególnie ci ostatni mogą mieć nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej. Rezerwowy skład GRP ukończył trzecią rundę na ostatniej pozycji komplikując sytuację w tabeli, jednak powrót stałej załogi oraz Tomasza Fereta za ster może przyprawić kolejne załogi o ból głowy. Nad strefą spadkową, z niewielką przewagą, znajdują się załogi KS Marina Niesulice oraz PŻKS Dżygit Białystok. Bezpieczniejszą przewagą dysponuje Slava Racing, ale również oni nie mogą sobie pozwolić na wpadkę.

Polska Liga Żeglarska.

Organizatorzy przewidują rozegranie 30 wyścigów na krótkiej, dynamicznej trasie. Do dyspozycji zawodników przygotowanych jest 9 jednakowych jachtów regatowych RS21.

Start regat w sobotę o 10:00, zakończenie w niedzielę o 16:00. Konferencja prasowa po rozegraniu zawodów zaplanowana jest na godzinę 16:30 w niedzielę.

Klasyfikacja 1 Ligi po drugiej rundzie:
1. Rockstars Racing – 51 pkt
2. HRM Racing – 45 pkt
3. Lubelskie YKP Lublin – 45 pkt
4. Polsporty Sailing – 42 pkt
5. Kościański Klub Żeglarski – 39 pkt
6. Stowarzyszenie PPJK – 35 pkt
7. Yacht Club Sopot 2 – 35 pkt
8. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 35 pkt
9. Interdoor UKS Navigo – 32 pkt
10. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 24 pkt
11. Ocean Challenge Yacht Club – 24 pkt
12. Slava Racing – 21 pkt
13. PŻKS Dżygit Białystok – 19 pkt
14. KS Marina Niesulice – 18 pkt
15. Grupa Regatowa Powidz – 15 pkt
16. UKS Albatros Wolin – 14 pkt
17. Etisoft 2KMM Sailing Team – 10 pkt
18. Lasery Zegrze – 9 pkt

Polska Liga Żeglarska.

Kibice mogą też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com.

Transmisja na żywo na kanale OCS w godzinach:

Sobota 10:30 – 12:30, 15:00 – 18:00, 21:00 (studio podsumowujące),
Niedziela 10:00 – 12:00, 13:30 – 15:30, 21:00 (studio podsumowujące),
oraz w SportKlubTV w godzinach:
sobota 14:20 – 14:55, 17:00 – 17:45
niedziela 13:45 – 14:40.

 

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, WNM Group, Euvic, Efaflex, Yacht Paradise i Nowy Sztynort.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, Magic Marine, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Solbud Development, i Polski Związek Żeglarski.
Gospodarzem finałowej rundy jest Sztorm Grupa.
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

#plz #ligazeglarska #ocs #truepassion #pureracing

Kontakt do organizatorów:
Mail: info@ligazeglarska.pl
www.ligazeglarska.pl

Foto: Gwidon Libera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.