regaty ppjk płock

W ostatni weekend tj. 19-20 czerwca 2021 r. odbyły się w Płocku trzeci raz z  kolei Regaty Płock CUP w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Regaty rozegrane zostały w klasach T1, T2, T3 oraz Open, a frekwencja w każdej klasie pozwoliła na zaciętą rywalizację.

Dla lokalnych żeglarzy punkty uzyskane w ramach wyścigów będą liczyły się również do cyklu Płockiego Żeglarskiego Grand Prix, stąd duża motywacja u Płocczan. Z kolei załogi, które przyjechały z całej Polski, zostały gościnnie przyjęte i w miłej atmosferze spędziły czas zarówno na lądzie jak i podczas rywalizacji na wodzie. W sobotę udało się rozegrać cztery wyścigi przy równych warunkach wiatrowych o sile 3B z kierunku wschodniego, natomiast w niedzielę trzy wyścigi przy wietrze około 4B. Sobotni wieczór pomimo upałów, które dały mocno się odczuć, minął na szkoleniu w ramach Letniej Akademii Żeglarstwa, a potem na zabawie przy szantach.

regaty ppjk płock regaty ppjk płock

Najlepszym podziękowaniem za cały trud organizacyjny były deklaracje ze strony zarówno załóg przyjezdnych jak i lokalnych do wzięcia udziału w przyszłym roku podczas kolejnej edycji regat. Oprócz zabawy, każdy mógł nauczyć się jak żeglować po  Wiśle – jak wiele wrażeń daje żegluga na nurcie, który jest mocno odczuwalny nawet przy silniejszym wietrze. Z uwagi na swoje usytuowanie miasta nad rzeką, można było przede wszystkim nacieszyć oczy pięknymi widokami Wzgórza Tumskiego, na którym  malowniczo położony jest Płock. Organizatorami regat Płock CUP są Oddział Żeglarsko-Motorowodny „MORKA” Płock oraz Płocki Okręgowy Związek Żeglarski.

Wyniki regat Płock CUP, eliminacji PPJK

Klasa Open

Klasa T1

Klasa T2

Klasa T3

regaty ppjk płock regaty ppjk płock regaty ppjk płock regaty ppjk płock regaty ppjk płock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.