Regaty Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska

Załoga Legia Schools wygrała regaty Wielkiego Finału oraz klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Liga Żeglarska odbył się nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym. Najlepsi okazali się gospodarze z Sailing Legia.

W sobotę zawodników przywitał słaby wiatr i ołowiane niebo. Mimo wszystko komisja sędziowska bez przestojów puszczała wyścigi.

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska

– W wymagających warunkach pierwszego dnia liderzy nie zawiedli i kolejne wyścigi zwyciężały załogi Legia Schools, Wojskowej Akademii Technicznej, Auto Podlasie i Polskiego Radia Programu III. Hat-tricka na koniec dnia zdobyli zwycięzcy trzeciej rundy WLŻ – Star Telekom Racing ze sternikiem Waldemarem Sałatą, można powiedzieć czarny koń finałów! – podsumował sobotnie zmagania Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia.

Z kolei w niedzielę, mimo początkowej fatalnej deszczowej pogody, nadeszła wymarzona żeglarska bryza – do końca regat rozegrano łącznie dwadzieścia wyścigów, plus wliczono jeden dodatkowy, wynikający z rankingu kwalifikacji. Oprócz wymienionych pięciu załóg, walka do samego końca trwała także pomiędzy innymi ekipami.

Regaty finałowe Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

– Trzeba przyznać, że walka na wodzie była bardzo zacięta. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się gorsze momenty. Załoga Odyssey Sailing Club 1 – dowodzona przez Radosława Sternickiego rozpoczęła rozgrywki finałowe bardzo mocno, meldując się w top 3 pierwszych wyścigów. Załoga FRAM zdołała wygrać ostatni wyścig regat, podobnie załoga „Drift” Sailing Team także sięgnęła po zwycięstwo w jednym z biegów. Załogi Odyssey Sailing Club 2 oraz Odyssey Sailing Club 3 toczyły zacięty bój z załogami Warszawskiego Towarzystwa Regatowego oraz Chotomowskim Klubem Żeglarskim Satchwell właściwie przez całe regaty, do samego końca, rozdzielając się punktowymi różnicami w klasyfikacji generalnej – powiedział Wojtek Groszyk, dyrektor sportowy wydarzenia.

Cały cykl regat odbył się w formule przesiadkowej, na jachtach klasy Skippi650 zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi. Całość regat można było podziwiać na żywo, z bazy żeglarskiej oraz molo Hotelu500. Dostępna była również transmisja z trackingiem na żywo na platformie SAP.

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska

Organizatorzy regat dziękują wszystkim za moc wsparcia włożonego w organizację tego wydarzenia. Wielkie dzięki należą się Mazda Odyssey za zaufanie, mnóstwo dobrej woli i wsparcie kolejnego sezonu Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Dziękujemy za wysłanie na start przedstawicieli Odyssey Sailing Club (chcemy podkreślić, że to świetna społeczność oraz wspaniała inicjatywa biznesowa). Podziękowania należą się Radiowej Trójce za sprawozdania z WLŻ, Hotelowi 500 za gościnę oraz redakcji sportowej TVP3 Warszawa za świetne zapowiedzi i podsumowania rund. Na koniec również wielkie podziękowania dla samych organizatorów, za ogromne zaangażowanie całej ekipy Sailing Legia pod wodzą Jakuba Pawluka.

Partnerem tytularnym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group – dziękujemy!

Wyniki regat Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w sezonie 2022:
1. LEG – Legia Schools 17 pkt
2. APS – Auto Podlasie 19 pkt
3. STR – Star Telekom 22 pkt
4. WAT – Wojskowa Akademia Techniczna 23 pkt
5. PR3 Trójka – Program 3 Polskiego Radia 26 pkt
6. FRM FRAM – 37 pkt
7. DST “Drift” Sailing Team – 38 pkt
8. OD1 Odyssey Sailing Club I – 39 pkt
9. WTR Warszawskie Towarzystwo Regatowe – 47 pkt
10. OD3 Odyssey Sailing Club II – 47 pkt
11. OD1 Odyssey Sailing Club II – 50 pkt
12. SAT Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – 51 pkt

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszły sezon, w co najmniej w takim samym gronie!
Szczegóły dotyczące kolejnego sezonu WLŻ będą opublikowane już niebawem!

zdjęcia: Stan Barański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.