ustka charlotta sailing days

Od środy zawody w ramach zmagań o Puchar Polski, a od piątku otwarte mistrzostwa kraju dla klasy 505 oraz Hobie Cat 16 i 14. Żeglarze, jachty i sportowe zmagania są w Ustce na wyciągnięcie ręki.

Ustka, czyli letnia stolica Polski nabrała regatowego charakteru. Do portu uzdrowiska i do sąsiadującego z nim miasteczka regatowego ściągnęli żeglarze, którzy od środy do niedzieli będą mierzyć się w wyjątkowych, bo pełnomorskich warunkach. Ustka Charlotta Sailing Days to ponad 150 jachtów. Nie jest to ostateczna liczba. Zapisy wciąż trwają, a już teraz na listach startowych nie brakuje znanych i groźnych regatowo nazwisk. Co więcej, międzynarodowa i mistrzowska obsada to gwarancja, że zmagania będą na najwyższym poziomie. Ostatecznie, to właśnie tu, na akwenie po wschodniej stronie usteckiej plaży zostaną rozegrane wyścigi o Mistrzostwo Polski w klasie 505 oraz Hobie Cat 16 i 14. Regaty o mistrzostwo rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli.

ustka charlotta sailing days

Wcześniej, bo już w środę i w czwartek zobaczymy regatowców walczących o punkty w ramach Pucharu Polski w klasie ILCA 7, 6 i 4. W tych dniach ścigać będą się też żeglarze startujący w klasie 420 i Jacht 2020. Z kolei między piątkiem a niedzielą ciąć fale w ramach walki o pucharowe punkty będą jachty klasy „Latający Holender”, czyli Flying Dutchman.

Weekend to natomiast czas dla wyścigów o puchar kraju dla łódek O’Pen Skiff, jachtów klasy Europa i Finn. W sobotę i niedzielę zobaczymy też zmagania młodzików na optymistach i po raz pierwszy Formułę Kite Open. Surferzy na deskach i hydroskrzydle szybować będą na akwenie po zachodniej stronie wejścia do portu. Będzie widowiskowo.

Ustka udowodniła, że jest optymalnym miejscem dla takich zawodów – przyznaje Paweł Wiercioch, z klubu ProSport, organizator imprezy. – Głównie dlatego, że regaty dzieją się praktycznie z centrum miasta i na pełnym morzu. To tutaj są świetne warunki nautyczne, szeroka baza noclegowa, piękne plaże i wiele atrakcji na brzegu. Turyści, wczasowicze i mieszkańcy mogą z bliska zobaczyć najpierw zacumowane jachty w porcie, a później śledzić, jak wychodzą na akwen regat i kibicować zawodnikom. Żeglarskie życie toczy się też na plaży, gdzie stacjonują katamarany Hobie Cat i łódki O’Pen Skiff. Zawody są więc na wyciągnięcie ręki, również na morzu.

ustka charlotta sailing days

Każdy, kto chce zobaczyć wyścigi z samego serca zmagań i sprawdzić jak przebiegają regaty na pełnym morzu, może zaokrętować się na darmowy rejs pełnomorskim jachtem. Do dyspozycji w sobotę i niedzielę, będzie m.in. jacht Gryfita. Miejsca można rezerwować telefonicznie, dzwoniąc do biura zawodów pod numer tel.: 603 625 267.

Ustka Charlotta Sailing Days 2021 startuje w środę 4 sierpnia i potrwa do niedzieli 8 sierpnia.

Organizatorem regat jest Klub Żeglarski ProSport, miasto Ustka i Dolina Charlotty.

PLAN REGAT Ustka Charlotta Sailing Days 2021

04 – 05 sierpnia 2021

  • Puchar Polski klas: ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4
  • Regaty klas: 420, Jacht 2020

06 – 08 sierpnia 2021

  • Otwarte Mistrzostwa Polski klas: 505, Hobie Cat 16 i 14
  • Puchar Polski klas: Flying Dutchmann

07 – 08 sierpnia 2021

  • Puchar Polski klas: Open Skiff, Europa, Finn, Formuła Kite Open
  • Regaty klasy Optimist gr.C

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.