Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski

Wszystkie załogi na podium Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski zmieściły się na przestrzeni jednego punktu. Po bardzo zaciętej walce tytuł mistrzowski trafił do załogi Collegium da Vinci ze sternikiem Mateuszem Ksobichem. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Trudno było wskazać faworytów do zwycięstwa w AMPiW, które odbyły się 26 kwietnia w bazie AZS nad jeziorem Kierskim w Poznaniu. W związku ze zmianą formatu na ligowy oraz zmianą floty na jachty RS21 regaty obfitowały w niewiadome.

Żeglarzom przyszło rywalizować w świetnych warunkach. Południowy wiatr o sile od 8 do 16 węzłów pozwolił Komisji Regatowej rozegrać 12 wyścigów. Od mocnego uderzenia rozpoczęła dzień załoga Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Trzy wygrane wyścigi dawały im pewne prowadzenie w tabeli. Równo i wysoko pływała też druga załoga Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu notując same drugie miejsca. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły ściganie załogi Collegium da Vinci, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Poznańskiej, które po kilku wyścigach traciły zaledwie kilka punktów do liderów.

Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski

W połowie dnia nadeszło wynikowe trzęsienie ziemi. Liderujący AWF ukończył swój czwarty wyścig na ostatnim miejscu i spadł na trzecią pozycję. Uniwersytet Medyczny i Collegium da Vinci niespodziewanie dostały szansę na dołączenie do walki o złote medale. W ostatnim wyścigu dnia sternik CDV Mateusz Ksobich musiał dowieźć drugie miejsce, żeby zapewnić swojej załodze zwycięstwo. Na ostatnich metrach wyścigu odparł ataki Politechniki Poznańskiej zdobywając drugą pozycję z przewagą pół długości jachtu.

Ze srebrnymi medalami zakończyła regaty załoga Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która miała tyle samo punktów co zwycięzcy, jednak mniej wygranych wyścigów. Brązem musi zadowolić się AWF prowadzący w tabeli przez większość dnia.

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski

Wyniki:

 1. Collegium da Vinci I – 10 pkt
 2. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu II – 10 pkt
 3. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu – 11 pkt
 4. Uniwersytet Przyrodniczy – 14 pkt
 5. Politechnika Poznańska II – 15 pkt
 6. Uniwersytet Medyczny III – 21 pkt
 7. Politechnika Poznańska I – 22 pkt
 8. Uniwersytet Medyczny I – 23 pkt
 9. Collegium da Vinci II – 27 pkt
 10. Akademia Nauk Stosowanych w Pile – 28 pkt

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – 17 pkt
 2. Collegium da Vinci – 13 pkt
 3. Politechnika Poznańska – 10 pkt
 4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu – 8 pkt
 5. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – 7 pkt
 6. Akademia Nauk Stosowanych w Pile – 1 pkt

Organizatorami Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski byli Organizacja Środowiskowa AZS w Poznaniu i Stowarzyszenie Żeglarskie Onboard Sailing.

Przebieg regat był relacjonowany na facebookowym profilu AMPiW:
https://www.facebook.com/ampiwwzeglarstwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.