przyczepa skuter lorries

Bezpieczny transport skutera wodnego – tylko z odpowiednią przyczepą!

Po długiej i mroźnej zimie, która spotkała nas w tym roku, niejeden właściciel skutera wodnego nie mógł się doczekać wypuszczenia go „na wodę”. Początek sezonu letniego oznacza konieczność transportu sprzętu z miejsca, w którym był magazynowany, do akwenów. Bezpieczny przewóz takiego pojazdu możliwy jest wyłącznie dzięki odpowiedniej przyczepie, która zapewni bezproblemowy i sprawny transport.

Nowoczesne przyczepy dla skuterów wodnych

Transport skuterów wodnych okaże się niezbędny zarówno, teraz gdy zaczyna się sezon, jak również na koniec wakacji. Chcąc zrealizować go bezpiecznie i mieć pewność, że pojazd nie ulegnie uszkodzeniu, warto postawić na sprawdzoną przyczepę. Na co należy zwrócić uwagę wybierając przyczepę na skuter wodny? Przeczytaj porady przedstawiciela renomowanej marki przyczep Lorries

Na co zwrócić uwagę przy wybierając przyczepę do skutera?

Wybierając przyczepę jedną z pierwszych rzeczy, na którą musisz zwrócić uwagę jest jej gabaryt. Nie chodzi tu tylko o DMC, ale także o maksymalny rozmiar skutera, jaki można na niej przewieźć. Jest to szczególnie ważne dla osób, które posiadają więcej niż jeden skuter lub takich, które zajmują się ich profesjonalnym transportem.

Dodatkowo upewnij się, czy wybierany przez Ciebie model posiada możliwość regulowania położenia osi, czyli ustawienia środka ciężkości przewożonego ładunku. Przydatną właściwością jest również system Waterproof, czyli dodatkowe uszczelnienie piast, które zabezpiecza ich łożyska przed zalaniem. Dzięki takiej ochronie będziemy mieć pewność, że nasza przyczepa posłuży nam przez wiele sezonów.

przyczepa skuter lorries

Innym ważnym i docenianym rozwiązaniem w przypadku przyczep na skuter jest oświetlenie i możliwość jego zanurzenia. Dlaczego? Ponieważ przy wodowaniu przyczepy ze skuterem wodnym niejednokrotnie jest ona częściowo zatapiana. Dlatego zwróć uwagę czy wybrana przez Ciebie przyczepa na skuter posiada lampy LED oraz złącza typu Bajonet, które gwarantują szczelność całego systemu. Sprawdź także, jak działa system lamp, czy łatwo się je rozkłada i składa oraz jak szeroko są rozstawione podczas wprowadzania i sprowadzania skutera.

Kolejnym MUST HAVE każdej przyczepy na skuter jest wciągarka. Ciężko jest wyobrazić sobie, aby samemu wpychać skuter. Dlatego zwróć uwagę, czy przyczepa do skutera, którą kupujesz posiada podzespoły renomowanych producentów. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że nie ulegnie awarii.

Płozy czy rolki? Które rozwiązanie lepsze do przewozu skutera?

Jednym z ważniejszych wyborów, na które należy się zdecydować kupując przyczepę do przewozu skutera jest rodzaj mocowania, na którym przewożony będzie pojazd. Na rynku dostępne są dwa rozwiązania: płozy lub rolki. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoim zwolenników, jak i przeciwników.

Głównym atutem posiadania przyczep wyposażonych w płozy jest bardzo duża stabilność podczas jazdy. Z kolei w przypadku rolek bardzo łatwo zwodować łódź w każdych warunkach. Doświadczenie i trendy rynkowe pokazują jednak, że w przypadku skuterów wodnych najczęściej wybieranym rozwiązaniem są płozy.

A co, gdy mamy dwa skutery…

Przyczepa na dwa skutery wodne to idealna odpowiedź dla posiadaczy większej ilości skuterów niż jeden. Pojazd ten powinien posiadać dokładnie te same rozwiązania techniczne, co model jednomiejscowy. Dlatego nie należy tu szukać kompromisów, tylko również zwrócić uwagę na wykończenie, podzespoły, oświetlenie oraz wszelkiego typu pozostałe akcesoria opisane powyżej.

Liczy się także wygląd!

Istnieją osoby, które twierdzą, że wygląd przyczepy nie gra znaczącej roli przy jej zakupie. Nic bardziej mylnego. Skoro kupujemy skuter wodny, który nie tylko ma mieć świetne parametry techniczne, wyzwalać w nas sportowego ducha, ale ma się także świetnie prezentować, to także pojazd, na którym będzie on transportowany musi wyglądać. Obecne skutery wodne cechuje nowoczesny design, profesjonalne wzornictwo oraz szeroka gama kolorystyczna. Dlatego warto również na te aspekty zwrócić uwagę – czy kupowana przyczepa jest nowoczesna, estetyczna oraz dostępna w różnych wersjach kolorystycznych.

Jest wiele tematów, które należy przemyśleć przed zakupem przyczepy do skutera wodnego. A ponieważ nie jest to zakup jednorazowy, tylko coś co ma nam służyć przez wiele lat, warto spędzić nad tym chwilę i wybrać sprawdzone, bezpieczne i pewne rozwiązanie.

https://lorries.pl/oferta/pp13-6025/

https://lorries.pl/oferta/pp75-4816-r-o/

https://lorries.pl/oferta/pp75-4816-p-l/

Szczegóły oferty przyczep Lorries na stronie producenta www.lorries.pl

przyczepa skuter lorries

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.