Helly Hansen zaprasza w góry

Helly Hansen zaprasza w góry. Nowy model obuwia trekkingowego Cascade HT otwiera dla nas górskie szlaki.

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen nieustająco ulepsza swoją techniczne obuwie i odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość. Helly Hansen współpracuje z zawodowymi przewodnikami górskimi z całego świata w celu opracowania sprzętu zapewniającego ochronę i wydajność.

Helly Hansen Cascade HT

Ma być bezpiecznie,

lekko i wygodnie w każdym terenie – taki cel marka postawiła swoim projektantom pracującym z profesjonalistami nad najnowszą kolekcją obuwia trekkingowego. Ich odpowiedź to model Cascade HT – w wersjach dla kobiet i mężczyzn.

Ten lekki, ale stabilny i dobrze amortyzowany but turystyczny jest w pełni wodoodporny i przewiewny, dzięki oddychającej membranie HELLY TECH®. Helly Tech to unikalna technologia Helly Hansen, zaprojektowana pierwotnie z myślą o żegludze oceanicznej, podczas której chroni żeglarzy przed falą i deszczem nawet przez wiele godzin zmagań się z żywiołem wody i wiatru.

Helly Hansen Cascade HT

Konstrukcję butów Cascade HT

utrzymuje stabilizator Swift Frame a palce i pięty dostają dodatkową ochronę przed urazami dzięki specjalnej osłonie HH® Pro Guard.
Obuwie wyposażono we wkładkę HH® Max-Comfort i podeszwę wewnętrzną HH® Power-Stride, które zapewniają optymalną amortyzację i komfort podczas długich dni w górach.
Podczas górskich wycieczek niezwykle istotna jest przyczepność obuwia – dlatego zewnętrzna podeszwa butów Casade HT posiada wielokierunkowy system trakcji HH® Surround-Grip, a sprawdzona mieszanka gumy HH® Max-Grip, zapewnia stabilność i przyczepność nawet w najtrudniejszym terenie w trudnych warunkach. Buty dostępne są w wariancie za i przed kostkę i będą nam się sprawdzać w górach w każdym sezonie.

Helly Hansen Cascade HTHelly Hansen Cascade HT

“Zaprojektowaliśmy nasze obuwie Casade z myślą o prawdziwych miłośnikach outdooru, dążąc do projektowania wydajnych butów turystycznych, które są wygodne i niezawodne, niezależnie od terenu i warunków pogodowych” mówi Kristofer Eidsgaard, wiceprezes kategorii obuwia w Helly Hansen. “Sukces tych butów na przestrzeni sezonów jest prawdziwym dowodem naszej dbałości o każdy szczegół, zapewniając produkt o wysokiej wydajności, spełniający potrzeby wszystkich użytkowników, w tym zespołów poszukiwawczych i ratowniczych, które obecnie je noszą.”

Dodatkowe korzyści to: antybakteryjna wyściółka zapobiegająca powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, wyściółka w 100% z recyklingu, guma w 30% z recyklingu oraz cholewka wykonaną z ponad 70% z materiałów pochodzących z recyklingu.

O Helly Hansen

Helly Hansen to ponad 140 lat doświadczenia w  produkcji odzieży technicznej. Marka pochodzi z Norwegii, której surowy klimat motywuje do tworzenia rozwiązań przydatnych w  najbardziej wymagających warunkach pogodowych.  Dla marki Helly Hansen praca i  codzienne życie w ekstremalnych warunkach naturalnych stały się inspiracją do stworzenia szeregu unikalnych innowacji w  dziedzinie odzieży technicznej, takich jak zaprojektowany ponad 140 lat temu pierwszy wodoodporny materiał. Inne wyprzedzające czas osiągnięcia Helly Hansen to pierwsza na rynku tkanina typu fleece (lata 60.), pierwsza bielizna techniczna (lata 70.) wyprodukowana w technologii LIFA Stay Dry i  wreszcie wielokrotnie współcześnie nagradzany H2Flow – system termoregulacji odzieży.

W roku 2020 Helly Hansen zrewolucjonizowało rynek odzieży technicznej wprowadzając do oferty pierwszą, na zawsze wodoodporną tkaninę, która pozostaje trwale wodoodporna, bez potrzeby ponownej impregnacji.

Helly Hansen jest światowym liderem zarówno w  produkcji odzieży żeglarskiej, outdoorowej, narciarskiej, jak i  roboczej. Ubrania marki nosi ponad 55 000 profesjonalistów na całym świecie –zaufali jej między innymi najlepsi żeglarze, zawodowi ratownicy górscy i przewodnicy oraz narciarze reprezentacji olimpijskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, ubrania miejskie czy obuwie sprzedawane są w ponad 40 krajach, ciesząc się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie.

Czytaj więcej o produktach Helly Hansen:

Helly Hansen w trosce o oceany.
Helly Hansen Sailsafe. Bezpieczeństwo i komfort nawet w ekstremalnych warunkach
Nowa kurtka Helly Hansen Newport Coastal Jacket
Helly Hansen – Na ekstremalne zimno – Sailing Arctic Parka
Nowa kamizelka Helly Hansen Rider Foil Race Jacket

foto: Helly Hansen, GUYOT environnement – Team Europe 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.