Każdy może pomóc #MusiByćDobrze

Żeglarstwo jest nie tylko pasjonującym sportem, ale także fantastyczną szkołą życia. Bez wątpienia rozwija wiele cennych umiejętności i wartości. Uczy współpracy, odpowiedzialności, samodyscypliny oraz radzenia sobie w każdej sytuacji. To także nauka pokonywania przeciwności losu, przystosowywania się do zmieniających się warunków oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Dlatego właśnie fundacja #MusiByćDobrze wraz ze Sztorm Grupą zaprasza wychowanków domów dziecka na żagle.

Organizacja rejsów żeglarskich dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, z trudnymi relacjami rodzinnymi i bagażem doświadczeń, którymi każde z nich mogłoby obdzielić kilku z nas, pozwala im na chwilę oderwać się od codziennych problemów i zatopić się w fascynującym świecie wiatru, wody i przygody. Poznanie podstaw żeglarstwa, uczestnictwo w pracy załogi, a także odpowiedzialność za obowiązki na pokładzie kształtuje charaktery i pomaga w rozwoju osobistym.

Zapraszamy na Wieczór Dobrych Mocy

Z Dominiką Matuszak, sprawczynią całego zamieszania, dziennikarką telewizyjną i założycielką fundacji #MusiByćDobrze rozmawia Michał Pałasz.

MP: “ZBIÓRKA DOBRYCH MOCY” to jeden z większych żeglarskich projektów
charytatywnych. Jakie są jego początki?

DM:  Fundacja #MusiByćDobrze zajmuje się wspieram organizatorów różnego typu zbiórek. Obiecywaliśmy sobie, ze nie będziemy sami prowadzić żadnych zbiórek. Jednak wybuchła wojna na Ukrainie i natychmiast zweryfikowaliśmy plany. Bez zastanowienia zrealizowaliśmy jedną z pierwszych w Polsce zbiórek zabawek dla dzieci. Gdy zawieźliśmy je do maluchów z ukraińskich domów dziecka, wiedziałam, że to nie koniec tej historii. Do dziś pamiętam, jak dzieci cieszyły się z naszej wizyty, z poświęconego im czasu, uwagi, z podzielenia się swoim sercem i dodania im trochę „dobrych mocy”. Tak wymyśliłam aktualnie realizowaną „ZBIÓRKĘ DOBRYCH MOCY” – projekt dla dzieci z ukraińskich i polskich domów dziecka oraz pieczy zastępczej. Działamy w myśl zasady: dodajemy wyjątkowości w codzienności. Dlatego wciąż razem ze Sztorm Grupą zabieramy dzieci na wodę – na żaglówki, motorówki. Dodajemy im wiatru w żagle na oceanie ich niełatwego życia.

MP: Jakie działania dotąd zrealizowaliście?

DM: Na chwilę obecną mamy za sobą cztery wydarzenia z cyklu „Dni dobrych mocy”. Spotkania odbyły się w placówkach pobytu dzieci oraz nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie 700 dzieci z domów dziecka, dzięki pomocy blisko 120 wolontariuszy, mogło cieszyć się wieloma atrakcjami wodnymi- były rejsy żaglówkami, motorówkami, pokazy showmanów, atrakcje motoryzacyjne, warsztaty artystyczne, a przede wszystkim dużo uśmiechu na twarzach dzieci. Dzięki naszym cyklicznym spotkaniom, mogły one choć przez chwilę poczuć, że są „na fali”.

MP: Dlaczego, by pomóc dzieciom z domów dziecka wybraliście właśnie żeglarstwo?

DM: Żeglarstwo to najlepsza lekcja życia na lądzie. Uczy dążenia do celu, nie poddawania się mimo trudności, konsekwentnej walki o swoje marzenia, współpracy z grupie, porządkuje myśli i daje poczucie sprawczości. Tego chcemy nauczyć dzieci. Chcemy dodać wiatru w żagle na ocenie niełatwego życia dzieci, które nie mogą liczyć na swoich rodziców. By zarazić pasją, która jest ratunkiem w trudnych chwilach. Oderwać dzieci od problemów codzienności. Aby poczuły, jak to jest być na fali i znów uwierzyły, że #MusiByćDobrze

MP: Kto i jak może za Waszym pośrednictwem pomóc dzieciom?

DM: Pomóc może każdy! Prowadzimy zbiórkę na www.zrzutka.pl/zbiorkadobrychmocy. Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji. Liczy się każdy dzień i każda złotówka. Zapraszamy też do #MusiByćDobrze, by dołączyć do nas jako wolontariusz lub partner naszych wydarzeń.

Zapraszamy na Wieczór Dobrych Mocy

MP: Już wkrótce finałowy “Wieczór Dobrych Mocy”, z którego dochód wesprze Waszą sprawę. Możesz powiedzieć coś więcej o tym evencie?

DM: “Wieczór Dobrych Mocy” to koncert, show i aukcja charytatywna, która odbędzie się w Warszawie już 9 sierpnia. W programie m.in.:

Alicja Majewska (wokal) i Włodzimierz Korcz (fortepian) – legendy polskiej sceny, kochani i podziwiani, znani i lubiani. Zawsze z klasą, zawsze na najwyższym muzycznym poziomie. Nikt tak jak oni nie opowiada w piosence o miłości. I tak też będzie podczas wykonania “Jeszcze się nam żagiel biegi”

Kasia Moś (wokal) – jedna z najzdolniejszych i najwszechstronniejszych polskich artystek, której piosenka “Dobre Moce” dała początek nazwie “Wieczoru Dobrych Mocy”

Hyuk Lee (fortepian) i Hao Lee (skrzypce) – pochodzący z Korei Południowej Hyuk to laureat Konkursu Chopinowskiego który ze swoim równie zdolnym bratem skrzypkiem udowodnią, że takich trzech, jak i dwóch to nie ma ani jednego. W dodatku zaskoczą rozrywkowym repertuarem!

Yulie Belei (wokal) – ukraińska wokalistka mieszkająca w Polsce, kobieta kameleon – występuje z najlepszymi artystami świata, jak Jose Carreras, a jednocześnie kreuje rozrywkowe hity, jak “Sensualna, niebezpieczna”.

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke (taniec) – mistrzowie świata w tańcu towarzyskim, znani z telewizyjnych show i największych polskich scen wprawią w iście wakacyjny, nadmorski klimat

Fundacja #MusiByćDobrze zaprasza na Wieczór Dobrych Mocy

MP: “Wieczór Dobrych Mocy” to jednak nie tylko koncert i show. Co jeszcze wydarzy się na Scenie RELAX?

DM: Dokładnie tak. Chcemy żeby to wydarzenie dało uczestnikom wszelką sposobność dołożenia swojej cegiełki do naszej sprawy. Ponadto chcemy pokazać co fundacja #MusiByćDobrze robi dla dzieciaków objętych naszym wsparciem. Podczas wydarzenia odbędą się:

Aukcja charytatywna, z której dochód umożliwi wyjazd dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej typu rodzinnego na terapeutyczny wyjazd żeglarski na Mazury.
Do wylicytowania niezapomniane przeżycia: rejs z Elżbietą Lenską i Rafałem Cieszyńskim czy z kpt. Krzysztofem Baranowskim. Wizyta na torze z Karoliną Pilarczyk, dzień dla planie telewizyjnym, obiad z Yulią Belei. Przejażdżki motocyklami, kurs motorowodny czy kurs pierwszej pomocy.

Premiera reportażu „Rejs Dobrych Mocy” – filmowa relacja ze spotkań na wodzie z dziećmi z polskich i ukraińskich domów dziecka.

Spotkania z gwiazdami – odwiedzą nas przedstawiciele świata kultury, mediów, sportu. Znani i lubiani, m.in. aktorka Emilia Dankwa, Karolina Nowakowska, mistrzyni motorsportu Karolina Pilarczyk, kapitan Krzysztof Baranowski, dziennikarka Małgorzata Tomaszewska i inni.

Fundacja #MusiByćDobrze organizuje żeglarskie i motorowodne inspiracje dla dzieci z domów dziecka

Wszystko to już 9.08. 2023 godz. 19:00, Scena RELAX ul. Złota 8 w Warszawie.

Bilety na wydarzenie, które są jednocześnie cegiełkami w tej ważnej sprawie możecie nabyć już teraz, korzystając z linka: bit.ly/WIECZÓR_DOBRYCH_MOCY oraz www.scenarelax.pl

KUPUJESZ – POMAGASZ – WYGRYWASZ:

30 zł
– zaproszenie dla jednej osoby
– welcome drink non alko

70 zł
– zaproszenie dla jednej osoby
– welcome drink non alko
– słodki upominek
– hydrożel od Fundacji “Po Oparzeniu”

100 zł
– zaproszenie dla jednej osoby z najlepszym miejscem w sali
– MOŻLIWOŚĆ WYGRANIA REJSU JACHTEM PO ZALEWIE ZEGRZYŃSKIM od Sztorm Grupy
– hydrożel od Fundacji „Po Oparzeniu”
– welcome drink non alko
– słodki upominek

ZAPRASZAJĄ:
– Fundacja #MusiByćDobrze
– Fundacja “Po oparzeniu”
– Sztorm Grupa
– Scena RELAX

Chcesz dowiedzieć się więcej o konkursach z gwiazdami? Wejdź na:
instagram.com/p/Cue_VE9I8Va
facebook.com/photo/?fbid=582697524035344

#MusiByćDobrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.