MileDobra

Już jutro 5 marca, o godzinie  10:00 usłyszymy sygnał startu V wirtualnych, charytatywnych regat Szkół Żeglarskich MileDOBRA.

Na linii startu zameldowały się już załogi takich szkół żeglarskich jak:

 1. Kubryk
 2. SailorMarry
 3. OceanTEAM
 4. BlueHorizone
 5. KanonSailing
 6. OpenSailing
 7. JKM GRYF
 8. Yacht Club Politechniki Lubelskiej
 9. Marin
 10. Toruńskie Towarzystwo Tradycji Morskich
 11. Santorini

Zapraszamy jeszcze do zgłaszania swoich firm/szkół żeglarskich. Z jednej strony mogą Państwo wesprzeć cel społeczny jaki realizuje nasza fundacja, i od razu zaznaczam że nie prosimy Państwa o wsparcie finansowe, chodź nie ukrywam, że finalnie cała akcja ma na celu pozyskiwanie funduszy do realizacji programu jaki realizuje fundacja, czyli Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej, dla młodzieży z domów dziecka. (www.oceanmarzen.org.pl/stypendia-zeglarskie).

Regaty odbywać się będą on-line w terminie 05 – 15.03.2024
Strona wirtualnych regat: regaty.miledobra.org/szkolzeglarskich

Na co zbieramy środki w ramach V charytatywnych regat Szkół Żeglarskich 2024?

 • W sezonie w 2024 roku, w ramach Młodzieżowego Programu Edukacji Żeglarskiej odbędą się 44 szkolenia i rejsy dla ponad 400 uczestników z Domów Dziecka z całej Polski.
 • Domy Dziecka z 14 miast, wypłyną na indywidualne rejsy, gdzie dzieci i opiekunowie będą mogli razem poznać smak Mazurskiej przygody;
 • Na Zalewie Zegrzyńskim odbędzie się 12 szkoleń dla 120 adeptów i kadetów naszej Fundacji;
 • Bałtyk zdobędzie 14 załóg, zdobywając nie tylko staż, ale też szkoląc się na Jachtowego
  Sternika Morskiego i wystartuje II Szkoła pod Żaglami;
 • Drugą miesięczną Szkołę pod Żaglami – rejs socjoterapeutyczny, w ramach rejsu dookoła Europy na naszym jachcie morskim FLOT.

Młodzieżowy Program Edukacji Żeglarskiej

Przebywanie na pokładzie jachtów to dla wielu młodych ludzi, nowe wyzwanie, możliwość zdobycia nowej pasji, ale też przyszłego zawodu. Żeglarstwo to narzędzie do budowania charakteru, własnej samooceny, odnajdywania w sobie silnych stron, poznania wielu nowych przyjaciół i zdobycia nowych umiejętności.

Fundacja Ocean Marzeń w sezonie 2023:

W tym sezonie, w czasie 40 szkoleń i rejsów, na pokładach naszych jachtów wzięło udział przeszło 300 uczestników, z 27 Domów Dziecka z całej Polski. W tym sezonie zrealizowaliśmy:

 • dwa szkolenia dla 30 wychowanków Domów Dziecka z woj. Mazowieckiego,
 • w kwietniu ruszyła 5 tygodniowa Szkoła Pod Żaglami – rejs socjoterapeutyczny, którą organizujemy wraz z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii. Na pokładzie żaglowca Generał Zaruski, nasi podopieczni uczą się i zdobywają morskie doświadczenie. Odwiedzają takie porty jak Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, czy Tallin.
 • na wiosnę na Mazurach 100. wychowanków z Domów Dziecka wraz z 20 opiekunami z całej Polski, wzięło udział w 10 rejsów wędrownych,
 • w bazie na Zegrzu, w lipcu szkoliliśmy 20 wychowanków na stopnie żeglarskie,
 • w sierpniu odbyły się 4 rejsy w ramach półkolonii dla 50 dzieci z Domów Dziecka z Warszawy i okolic.
 • natomiast na zatoce Gdańskiej nasz jacht morski FLOT, szkoliło się na stopień Jachtowego Sternika Morskiego aż 50 naszych kadetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.