Regaty na jeziorsku to zawsze czysta przyjemność

Już w najbliższy weekend na wodach zbiornika Jeziorsko koło Łodzi odbędą się XXVII Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Na wodzie spotkają się zawodnicy startujący w klasach Omega, T, Optymist, Cadet oraz flota katamaranów.

Dla Omegi będzie to 4 eliminacja tegorocznego Pucharu Polski. A zarazem ostatnia impreza pierwszej części sezonu. Po wakacyjnej przerwie Omegi spotkają się jeszcze tradycyjnie w Pucku na Memoriale Juliusza Sieradzkiego (18-20.08), na Mistrzostwach Polski w Dąbkach (01-03.09) oraz w Świebodzinie (07-08.10)

Na dzień przed rozpoczęciem regat…

na Jeziorsku na liście startowej mamy 45 załóg, tradycyjnie podzielonych na dwie floty – Sport i Standard. W obu grupach w tym sezonie rywalizacja jest bardzo zacięta. Po 3 rozegranych eliminacjach ukształtowały się już czołówki rankingów. Jednak praktycznie każdy wyścig w tym sezonie jest emocjonujący od początku do końca, a lista chętnych do zwycięstw w poszczególnych biegach jest długa😊 Przy okazji warto zwrócić na naprawdę znakomitą tegoroczną frekwencję podczas imprez pucharowych oraz na dużą liczbę nowych załóg w stawce. To naprawdę cieszy i wskazuje, że Omega rozwija się w dobrym kierunku.

Również i w tym roku klasa Omega zostanie na Jeziorsku ugoszczona po królewsku :-)

Zbiornik Jeziorsko,

który będzie areną pucharowych zmagań, to największy akwen w regionie łódzkim – o powierzchni 42,3 km². I drugi w Polsce akwen pod względem powierzchni. Od z górą 20 lat na wodach zbiornika odbywają się rozgrywane co roku regaty o Błękitną Wstęgę Zbiornika Jeziorsko. Regaty te będą zaliczane do Pucharu Polski w klasie Omega już po raz trzeci.

Poprzednie edycje, które odbyły się w latach 2016 i 2018, zostały zapamiętane głównie ze wspaniałego, jakby zaprojektowanego do takich imprez akwenu oraz znakomitego i ciepłego przyjęcia zawodników przez Organizatorów z Warty. Ciekawe jest też obserwowanie, jak zmieniają się okolice portu w Ostrowie Warckim. Kiedy byliśmy tam po raz pierwszy – na miejscu był jedynie nowy port. Teraz – trafiamy w miejsce, o którym można śmiało powiedzieć że to lokalny wakacyjny kurort. Kurort ze znakomitą infrastrukturą i mnóstwem atrakcji w okolicy.

Regaty na Jeziorsku słyną z fantastycznej atmosfery na wodzie ... i na lądzie.

Tegoroczne regaty…

rozpoczną się w sobotę 8 lipca przed południem i potrwają jak zwykle do niedzieli. Zaplanowano 9 biegów, więc załogi będą mieć czas i miejsce aby pokazać się z jak najlepszej strony. I zdobyć jak najwięcej cennych punktów wliczanych do klasyfikacji Pucharu. Sobotni wieczór jak zwykle będzie okazją do spotkań towarzyskich pełnych żeglarskich opowieści, wymiany doświadczeń, świeżych analiz tego co dziać się będzie na wodzie. Serdecznie zapraszamy😊

Głównym organizatorem…

XXVII Regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko jest Gmina Warta i Klub Turystyki Wodnej „Warta”, przy współpracy z Polskim Związkiem Klasy Omega. Cykl Pucharu Polski objęty jest patronatem Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, a sponsorami tegorocznej edycji są:

Mine Master
Instal Pro
Autobusy Wrocław
Orvaldi Power Protection

tekst: Klasa Omega
foto: Tadeusz Krajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.