Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie nowego sezonu Pucharu Polski w żeglarskiej klasie Omega! W tym roku odbędzie się siedem regat rangi Pucharu Polski, a pierwsze z nich to Puchar Prezydenta Olsztyna, które zaplanowano w dniach 20-21 kwietnia na wodach jeziora Ukiel.

Do dzisiaj na liście startowej do regat w Olsztynie zgłosiło się 35 załóg, tradycyjnie podzielonych na 2 floty: Sport i Standard. Co ciekawe, to kolejny już sezon, gdzie załogi dzielą się na mniej więcej równe liczebnie floty, dzięki czemu rywalizacja w obu grupach zapowiada się naprawdę emocjonująco. Zeszłoroczna edycja tej imprezy była bardzo udana, zarówno jeśli chodzi o rywalizację na wodzie, jak i część brzegową imprezy. Stąd apetyty i oczekiwania przed zbliżającym się weekendem, szczególnie że spotykamy się po raz pierwszy po zimowej przerwie, są naprawdę ogromne!

Dla zainteresowanych ściganiem się na wodzie, a w szczególności na Omegach, przypominamy, że nie tylko Pucharem Polski Omega stoi Oprócz imprez ogólnopolskich można spróbować swoich sił w ligach regionalnych rozgrywanych na Omegach i zgodnie z przepisami klasy Omega: Podlaska Liga Żeglarska, Puchar Śląska i Puchar Ziem Zachodnich. Starty w imprezach zaliczanych do tych cykli to znakomity sposób na rozpoczęcie swojej przygody z naszą klasą, weryfikacji przygotowania sprzętu, sprawdzenie swoich umiejętności. No i oczywiście poznania ciekawych ludzi! Wszystkie informacje o cyklach regionalnych znajdziecie na stronie klasaomega.pl i w naszych mediach społecznościowych.

Partnerami tegorocznego cyklu Pucharu Polski w klasie Omega są:

Partnerami regat w Olsztynie są:

Kalendarz Pucharu Polski 2024:

  1. 20-21 kwietniaPuchar Prezydenta Olsztyna – Olsztyn
  2. 18-19 majaKrynica Morska (Puchar Prezesa PZŻ)
  3. 15-16 czerwcaChełm Śląski
  4. 29-30 czerwcaGórki Zachodnie (NordCup)
  5. 24-25 sierpniaUstka (Charlotta Sailing Days)
  6. 30 sierpnia – 1 wrześniaDąbki (Mistrzostwa Polski)
  7. 28-29 wrześniaNiesulice (Finał)

Puchar Polski w klasie Omega to nie tylko prestiżowe trofeum, ale przede wszystkim doskonała okazja do integracji środowiska żeglarskiego i promocji tego widowiskowego sportu.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji z regat i kibicowania żeglarzom!

Więcej informacji:

Strona internetowa klasy Omega: https://www.klasaomega.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/klasaomega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.