Rusza kolejna edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Szczecinie. Zapraszamy miłośników tematyki marynistycznej i sportów wodnych do Akademii Sztuki przy placu Orła Białego.

Organizatorami festiwalu są JachtFilm i Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Bezpłatne zaproszenia będą do odebrania od 16 lutego w recepcji schroniska młodzieżowego Centrum Żeglarskie (ul. Przestrzenna 19), w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2) oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20).

⛵⛵⛵ PROGRAM ⛵⛵⛵

Sobota, 3 marca, godzina: 12.00-15.30

⚓ „Dziewicza podróż” (82 minuty) – film dokumentalny z 2013 roku, opowiadający o Laurze Dekker, najmłodszej żeglarce, która samotnie opłynęła świat.
⚓ „Za burtą” (86 minut) – fabularny film zrealizowany w Nowej Zelandii w 2015 roku na podstawie książki opowiadającej prawdziwą historię załogi jachtu Rose-Noelle, która po wywrotce dryfowała na oceanie w kadłubie jachtu przez 119 dni.

Sobota, 3 marca, godzina: 17.00-20.00

⚓ „Niech płynie muzyka” (26 minut) – jest to żeglarsko-muzyczna etiuda filmowa o młodej francuskiej piosenkarce, która żeglując jachtem koncertuje w malutkich portach atlantyckiego wybrzeża Francji.
⚓ „Wiatr” (126 minut) – fabularny film z 1991 roku, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. Fabuła filmu luźno nawiązuje do wydarzeń z historii regat o Puchar Ameryki, gdy w 1983 roku Stany Zjednoczone przegrały Puchar na rzecz Australii. W rolach głównych występują znani aktorzy: Matthew Modi-ne oraz Jennifer Gray (znana ze filmu „Dirty Dancing”).

Niedziela, 4 marca, godzina: 12.00-16.00

⚓ „Bon voyage” (21 minut) – film opowiada historię o rejsie pary żeglarzy na Morzu Śródziemnym. W trakcie nocnej żeglugi odkrywają na swoim kursie przeładowany do granic możliwości, będący na granicy zatonięcia statek z uchodźcami. Zszokowani tym nieoczekiwanym spotkaniem, są zbyt wystraszeni by pomóc.
⚓ „Jeździec oceanów” (70 minut) – dokumentalny film o jednym z najbardziej znanych obecnie francuskich żeglarzy Ivanie Bourgnonie i jego wokółziemskim rejsie na sportowym odkrytopokładowym katamaranie o dł. 7 metrów.
„Morscy Cyganie” (77 minut) – zrealizowany z dużą dawką humoru dokumentalny film o kilkumiesięcznym rejsie grupy młodych ludzi, w trakcie którego przeżywają mnóstwo wyjątkowych i niespodziewanych przygód.
⚓ “Przygoda z Marynarką Wojenną” (25 minut) – film opowiada o największych na Bałtyku ćwiczeniach NATO.

Opisy wszystkich filmów na stronie www.jachtfilm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.