Trasa z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich zaprowadziła załogę IV etapu wyprawy Shackleton 2014 na Wyspy Zielonego Przylądka. Pierwszym portem było Mindelo, które przywitało jacht Polonus deszczem. Po przejściu z Kanarów przede wszystkim należało zadbać o jacht. Dokonano wymiany zerwanego wcześniej fału, w ruch poszedł też tradycyjnie kwas do usuwania rdzawych zacieków na kadłubie. Bosmana czekały inne drobne prace, jakie w długim rejsie zawsze trzeba przeprowadzić.

Po Mindelo przyszła kolej na jachtową „tułaczkę” po sąsiednich wyspach archipelagu – Sao Nicolau, Brava, Fogo i Santiago. Na tej ostatniej – tankowanie paliwa przy pontonie, oczekiwanie na wodę, napełnianie zbiorników i kolejna noc na bojce. Dla załogi był to już ostatni port w tym rejsie. Tam odbędzie się wymiana załogi. Przyleci kolejny kapitan i uczestnicy atlantyckiego etapu wyprawy. Droga z Las Palmas zajęła 226 godzin i wyniosła 1151 mil.

Jacht Polonus wyruszył z Plymouth 8 sierpnia 2014 roku, w 100-lecie wypłynięcia Sir Ernesta Shackletona na statku Endurance. Celem wyprawy jest upamiętnienie tego irlandzkiego podróżnika poprzez popularyzowanie jego dokonań. Załoga Polonusa dotrze w styczniu 2015 roku na wyspę Georgia Południowa gdzie znajduje się grób Shackletona.

Szczegóły wyprawy www.shackleton2014.pl

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.