pantaenius

Jeszcze tylko transport i zimowy sen. Jak ochronić nasze łodzie podczas transportu i postoju na lądzie?

Czy wiesz, że polisa Pantaenius to zawsze ubezpieczenie na cały rok? Profesjonalny ubezpieczyciel żeglarzy rozumie, że ryzyko szkody nie kończy się wraz z zejściem na ląd.

Tegoroczny długi sezon żeglarski dobiega końca. Zabieramy nasze łódki z wody i pozwalamy by zapadły w zimowy sen. Suche i bezpieczne będą czekać ze spokojem na wiosnę. Nic nie powinno im się teraz przydarzyć – ale czy na pewno? Już sam moment slipu czy transportu łodzi to czas podwyższonego ryzyka. Nieuwaga, wada sprzętu mogą być przyczyną zniszczenia naszych łodzi. Dobre ubezpieczenie chroni naszą łódkę cały rok, również w czasie transportu i postoju na lądzie.

A co jeśli to ja kogoś uszkodzę? Kto jest faktycznie odpowiedzialny, jeśli szkoda została spowodowana przez moją przyczepę podłodziową?

Nie zapominajmy o polisie OC. To ona chroni nas w sytuacji, kiedy to my wyrządzimy szkodę. Jeśli łódź znajduje się na przyczepie (i nie jest podłączona do pojazdu), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jachtu działa nawet wtedy, gdy przyczepa jest przesuwana ręcznie. Jednak cała sytuacja musi być bezpośrednio związana z korzystaniem z łodzi.

Sytuacja, kiedy przyczepa zostanie przemieszczona ręcznie bez jachtu (brak bezpośredniego połączenia z użytkowaniem łodzi) i nastąpi uszkodzenie, nie będzie objęta ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej łodzi, ale może być objęta prywatnym OC lub OC przyczepy.

Jeśli przyczepa jest podłączona do samochodu, ryzyko dla całego zespołu jest automatycznie pokrywane przez ubezpieczenie OC pojazdu. Dotyczy to również sytuacji, gdy przyczepa odłączy się od pojazdu podczas jazdy.

Jeżeli przyczepa jest zaparkowana bez jachtu, zastosowanie może mieć tylko osobne OC przyczepy (obowiązkowe).  Uwaga: Właściciele ponoszą odpowiedzialność cywilną nawet wtedy, gdy nie ponoszą bezpośredniej winy za zdarzenie szkodowe – np. gdy bawiące się dzieci zwolnią hamulec przyczepy. Dlatego przyczepę obowiązkowo trzeba ubezpieczyć od OC niezależnie od jachtu. A jak działa Casco w trakcie transportu?  Wykupiona w Pantaenius roczna polisa jachtowa Casco zabezpiecza nas również w trakcie transportu. Ubezpieczenie pokrywa lądowy i rzeczny transport jachtu, slipowanie, operacje dźwigiem, przechowywanie zimą oraz naprawy i postoje w stoczni. Przyczepa podłodziowa i łoże, które należą do jachtu są automatycznie ubezpieczone w ramach ubezpieczenia Casco, jeśli są wpisane do polisy.

Zapraszamy do kontaktu z Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów – to dobry czas na zainwestowanie w spokojne oczekiwanie na nowy bezpieczny sezon.

www.pantaenius.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.