W sobotę 2 lipca 2016 odbyły się przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016, Hotel Anek Cup, Festiwal Żagli ISSA. Regaty rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez  komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa Panią Burmistrz Otolię Siemieniec i przedstawiciela sponsora tytularnego Filipa Klecana.

W ramach ŻGP Mrągowa rozegrano tradycyjnie 3 wyścigi krótkodystansowe i jeden długodystansowy wokół wyspy. Regaty poprzedził tym razem jeszcze jeden wyścig rodzinny, którego pomysłodawcą była ISSA. W wyścigu oprócz wyniku sportowego liczyła się również ilość załogantów na łódce z tej samej rodziny. Puchar ISSA za wyścig familijny została załoga Misji: Dariusz Bałdyga, Wojciech Chodkowski, Marta Chodkowska, Jakub Chodkowski, Elżbieta Dąbrowska oraz Ryszard Dąbrowski.

W klasyfikacji jachtów otwarto pokładowych zwyciężyli goście z Susza pływający na omedze: Piotr Bokota, Konrad Bokota, Paweł Bokota. Drugie miejsce wywalczył ubiegłoroczny finalista Marcin Dobrosielski wraz z Maciejem Ponikowskim i Szymonem Dobrosielskim, a na trzecim miejscu uplasowali się Sebastian i Jakub Jurkiewicz. Klasę jachtów kabinowych wygrała z kolei załoga Delphi 24 OD: Jakub Malicki, Piotr Krasnobrodzki, Rafał Parucki, Paweł Żelazny. Rywalizacja o drugie miejsce była niezwykle zacięta, ale ostatecznie na drugim stopniu podium stanęła załoga Misji. Trzecie miejsce wywalczyli z kolei: Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko i Błażej Bednarczyk.

Uroczystość zakończenia regat odbyła się w Hotelu Anek – siedzibie sponsora tytularnego. Wszyscy żeglarze zostali bardzo serdecznie przyjęci. Po raz kolejny poświadczamy, że Hotel Anek to prawdziwa przystań, gdzie można znaleźć wytchnienie i odpoczynek w doskonałych warunkach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom regat. To za waszą sprawą panowała tak serdeczna, radosna i przyjacielska atmosfera. Rywalizacja sportowa trwa dalej w najlepsze. Przed nami już tylko ostanie regaty eliminacyjne, które wyłonią tegorocznych finalistów cyklu.

zdjęcia z regat https://drive.google.com/folderview?id=0By1W2PMvrPqTazItTlpwNGVfVW8&usp=drive_web

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.