Helly hansen

Helly Hansen, światowy lider w dziedzinie technicznej odzieży żeglarskiej, ogłosił współpracę z The Ocean Race – najtrudniejszymi regatami dookoła świata. Dzięki ponad 140-letniej wiedzy i doświadczeniu w tworzeniu funkcyjnej odzieży technicznej, norweska marka cieszy się zaufaniem profesjonalistów na całym świecie i jest oficjalnym partnerem odzieżowym The Ocean Race.

The Ocean Race – często określane jako najdłuższe i najtrudniejsze zawodowe regaty żeglarskie na świecie, od 1973 roku testuje najlepszych żeglarzy na trudnych i wymagających wodach kilku oceanów. To bezlitosny wyścig, którego uczestnicy muszą dać z siebie wszystko, 24 godziny na dobę, w pogoni za wygraną w najtrudniejszym zawodowym konkursie w ich karierze. Jako światowy lider w dziedzinie odzieży żeglarskiej, marka Helly Hansen nawiązała trwałe relacje z najlepszymi żeglarzami świata i była wybierana jako oficjalny partner i dostawca odzieży przez  załogi  biorące udział w The Ocean Race (od pierwszego wyścigu blisko 50 lat temu).

Helly Hansen

Choć głęboko zaangażowany w rywalizację i przygodę, The Ocean Race jest równie mocno oddany propagowaniu idei ochrony oceanów i przywracania ich kondycji. Helly Hansen -marka założona w otoczonej wodami mórz Norwegii, marka której dziedzictwo, doświadczenie i pasja są nierozerwalnie związane z wodą – podziela zaangażowanie w ochronę oceanów na świecie.

The Ocean Race od 1973 roku wymaga od wszystkich uczestników zaprezentowania ich największych atutów” – mówi  Richard Brisius, prezes wyścigu – “Jako żeglarze nie tylko uwielbiamy promować najwyższe poziomy konkurencji na oceanie, ale także pracujemy nad promowaniem i wdrażaniem rozwiązań, mających na celu przywrócenie kondycji oceanów. W Helly Hansen mamy partnera, który tak samo jak być liderem w swojej branży pragnie przyczyniać się do  do polepszenia kondycji oceanów”.

Helly Hansen

Żaden inny żeglarski wyścig na świecie nie jest tak wymagający i bezlitosny jak The Ocean Race, przyciągający do rywalizacji najlepszych żeglarzy, aby testować ich w najtrudniejszych warunkach.” – mówi Paul Stoneham, dyrektor generalny Helly Hansen. “Helly Hansen jest ukierunkowane na ścisłą współpracę z profesjonalistami, aby rozwijać sprzęt, któremu mogą zaufać bez względu na warunki, w jakich się znajdą. Jesteśmy zaszczyceni ze współpracy z The Ocean Race, partnerem, dla którego zrównoważony rozwój jest prawdziwą podstawową wartością, szczególnie przywracanie kondycji oceanom.

W 1981 roku w The Ocean Race pojawił się pierwszy norweski zespół ubrany w odzież marki Helly Hansen. Wówczas wiodącym motywem odzieży Helly Hansen był klasyczny wzór w paski z flagą, wciąż używany w bieżących  kolekcjach. W kolejnych dziesięcioleciach, The Ocean Race ciągle motywował do innowacji w sporcie a marka Helly Hansen nieustannie dostarczała nowe rozwiązania i technologie ukierunkowane na najlepsze rezultaty, w tym wyposażenie zwycięskiego zespołu Ericsson w edycji wyścigu 2008-09.

Helly Hansen

Nowe jachty wyścigowe wprowadzane w kolejnych edycjach podniosły poprzeczkę w zakresie technicznego sprzętu żeglarskiego oraz w zakresie odzieży, która mogłaby wytrzymać dużą prędkość i ciśnienie. Helly Hansen podejmowało wyzwanie i dostarczało kurtki z ulepszonym wodoodpornym, oddychającym materiałem HELLY TECH® oraz chowane maski na twarz dla dodatkowej ochrony. W edycji 2014-15 marka wyposażyła kobiecy zespół SCA w innowacyjne i przeznaczone dla kobiet projekty, które nadal są używane w bieżących kolekcjach.

Obecnie kolekcja Helly Hansen Ægir jest bezpośrednim rezultatem wieloletniej współpracy z zespołami The Ocean Race. Ostatnio została stworzona we współpracy z załogą MAPFRE w wyścigu 2017-18. Linia Ægir jest kulminacją pięciu generacji ulepszeń projektowych, wykorzystujących opinie żeglarzy do tworzenia i rozwijania odzieży, której mogą zaufać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Podczas The Ocean Race załogi uczestniczące w regatach przepłyną ponad 38 000 mil – przez sześć kontynentów, odwiedzając dziesięć miast-gospodarzy. Rywalizacja odbędzie się w dwóch klasach jachtów: IMOCA 60 wyposażonych w hydroskrzydła oraz ujednolicone jednostki VOR65

Wyścig rozpocznie się w Alicante w Hiszpanii jesienią 2022 roku, a zakończy się w Genui we Włoszech latem 2023 roku. Wśród miast-gospodarzy:

  • Kapsztad, RPA;
  • Shenzhen, Chiny;
  • Auckland, Nowa Zelandia;
  • Itajaí, Brazylia;
  • Newport, USA;
  • Aarhus, Dania
  • Haga w Holandii
  • oraz Cabo Verde, który będzie pierwszym przystankiem w Afryce Zachodniej w historii wyścigu.

Helly Hansen

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wspólnym przedsięwzięciu Helly Hansen i The Ocean Race, odwiedź hellyhansen.comtheoceanrace.com.

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w dzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com

O The Ocean Race

Od 1973 roku regaty The Ocean Race są ostatecznym sprawdzianem załóg i tworzących je żeglarzy. Przez ponad cztery dekady były poligonem doświadczeń dla legend tego sportu. Ostatnia edycja wyścigu była najbardziej emocjonująca w historii, kiedy do mety zbliżały się trzy zespoły. Po 126 dniach wyścigu złożonego z 11 etapów, margines zwycięstwa dla Charles Caudrelier’s Dongfeng Race Team wynosił zaledwie 16 minut. Trzy najlepsze drużyny dzieliły tylko cztery punkty.

Kolejna edycja The Ocean Race z marką Helly Hansen rozpocznie się w Alicante w Hiszpanii jesienią 2022 roku, a zakończy w Genui we Włoszech latem 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.