Zakończyła się kolejna edycja Szczecińskiej Ligi Regatowej. Tym razem zdecydowanym liderem i zwycięzcą okazała się załoga Jacht Klubu Kamień Pomorski

Po 5 rundach rozegranych rundach klasyfikację generalną wygrała załoga Jacht Klubu Kamień Pomorski wygrywając wszystkie regaty. W składzie załogi pływają m.in. członkowie zespołu Patryka Zbroi stąd wysoki poziom sportowy i wygrana nie była zaskoczeniem. Za ich plecami rozegrała się emocjonująca walka o 2 miejsce. Dzięki doskonałemu pływaniu i drugiemu miejscu w finałowych regatach, na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Ligi awansował Dobry Team Marina Developer pokonując i spychając na 3 miejsce załogę EOL Best Advisors Team. Warto wspomnieć że młodą załogę Dobrego Teamu składającą się z nastoletnich zawodników klubu KS Dobra Marina w większości regat prowadził Dawid Zbroja. To doskonały przykład rozwoju zawodników z małych jachtów mieczowych i nabierania doświadczenia na dużych sportowych jachtach kilowych. 4 miejsce zajęła nowa załoga Raven IT pod wodzą znanego szczecińskiego zawodnika klas morskich Aleksandra Waszkiewicza.

Zwycięzcy regat otrzymali Puchar przechodni, medale i statuetki oraz nagrody ufundowane przez firmy D.A.D i Subaru Polmotor Szczecin.

W tegorocznej, piątej już edycji Ligi udział wzięło 6 załóg. Zmieniono formułę rozgrywania ligi oraz wzrosła jej ranga. Patronat nad imprezą objął Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, a zwycięzca ligi otrzymał tytuł Żeglarskiego Mistrza Szczecina. W poprzednich edycjach triumfowały załogi Deloitte, BFC, EOL oraz PKO Leasing.

Pełne wyniki Szczecińskiej Ligi Regatowej 2016:

miejsce Klub Rundy Suma pkt
I II III IV V*
1 JKKP 7 7 7 7 14 42
2 Dobry Team Marina Developer 3 5 3 4 10 25
3 EOL Best Advisors Team 5 4 4 5 4 22
4 RAVEN IT 1 3 5 2 8 19
5 Deloitte Adventure Team 4 2 1 3 6 16
6 PKO Leasing 2 1 2 1 2 8

 

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy Polish Match Tour, organizatora m.in. cyklu regat Pucharu Świata i Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Celem ligi jest umożliwienie regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty „Pomorze Zachodnie”, „Szczecin 2050”, „TT-Line”, „Subaru”, „D.A.D” i „Wodoaktywni” na co dzień stanowią trzon floty PMT wykorzystywanej do organizacji regat Pucharu Świata czy mistrzostw Europy i Polski. Na ich pokładach o laury Pucharu Świata i Mistrzostw Europy ścigali się czołowi zawodnicy z całego świata. Szczecińska Liga Regatowa jest więc znakomitą platformą dla żeglarzy amatorów, aby mogli poczuć smak prawdziwej sportowej rywalizacji i ścigania się na najbardziej wyczynowej monotypowej flocie żeglarskiej w Polsce.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie www.polishmatch.pl

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Regaty organizowane są przez Polish Match Tour – Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie.

Partnerami regat są firmy PKO Leasing, Deloitte, D.A.D i Subaru Polmotor Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.