Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

W dniach 7-8 sierpnia 2021 roku odbędą się ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Arkodach&Stomasz Cup. Kogo w tym roku zobaczymy w żeglarskim finale? Tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy także zawodników OK Dinghy oraz Korsarz. Poznamy także najszybsze łódki pływające po Czosie.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa świętują ósme urodziny. Cykl, na początku planowany jako stricte przyjacielska idea zrzeszająca lokalne środowisko żeglarskie, przez lata urósł do rangi poważnych zawodów sportowych, w którym uczestniczą sympatycy żeglarstwa z całej Polski.

Trzecie i ostatnie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa, które wyłonią ostatecznych finalistów cyklu, zostaną rozegrane w czterech klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych, kabinowych, Open i Mariner 600. Oprócz tego, dodatkowo sklasyfikowani zostaną zawodnicy OK Dinghy oraz Korsarz, którzy przygotowują się do wrześniowego Pucharu Europy Klasy Korsarz w Giżycku. Organizator planuje w ciągu dwóch dni przeprowadzić 8 wyścigów krótkodystansowych oraz dodatkowy wyścig długodystansowy, który po raz kolejny wyłoni najszybsze łódki pływające po Czosie (w tym roku po raz pierwszy Błękitna Wstęga Jeziora Czos została podzielona na 2 kategorii: jachty kabinowe oraz otwarto pokładowe).

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

Jako MTR „Czos” chcemy współpracować z innymi stowarzyszeniami i klasami żeglarskimi. To jedna z naszych kluczowych dróg rozwoju. Cieszymy się, że w tym roku ponownie wracają do nas zawodnicy OK Dinghy, a także po raz pierwszy w historii mrągowskich regatach żeglarze z klasy Korsarz. Zapowiadają się niezwykłe sportowe emocje – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Plan regat

Sobota 7 sierpnia

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.30 Kolacja żeglarska – Hotel Anek

Niedziela 8 sierpnia

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

14.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

Zgłoszenie-do-regat Mrągowo

Zawiadomienie o regatach OK Dinghy, Korsarz – ŻGPM 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.