Helly Hansen Newport Coastal Jacket

Od początku swojej historii Helly Hansen współpracuje z profesjonalistami z całego świata, aby tworzyć wyposażenie, które chroni ludzkie życie i pozwala poczuć radość z pracy i pasji na wodzie czy na lądzie. W sezonie Wiosna/Lato 2023 marka rozszerza swoją kolekcję żeglarską o nową kurtkę Newport Coastal Jacket, inspirowaną kultową estetyką wzornictwa z lat 90.

Helly Hansen Newport Coastal Jacket

Nową kurtkę nazwano na cześć jednej ze światowych stolic żeglarstwa czyli Newport, Rhode Island. W wyjątkowym  modelu projektanci Helly Hansen wykorzystali tkaninę HELLY TECH® Professional, którą wzbogacono o trwałą, wolną od PFC hydrofobową warstwę, aby zwiększyć parametry wodoodporności. Dodatkowo, w konstrukcji tej kurtki wykorzystano tkaninę, której skład w minimum 50%  to materiał pochodzący z recyklingu tzw. Ocean Bound, czyli odpadów morskich. Recyklingowany materiał powstaje poprzez  ponowne wykorzystanie porzuconego, zagubionego i wyrzuconego sprzętu rybackiego, takiego jak boje czy sieci rybackie.

Helly Hansen Newport Coastal JacketW kurtce zadbano o te wszystkie funkcje, które doceniają żeglarze: ciepły, wysoki kołnierz, zapewniające widoczność odblaski zgodne z normą SOLAS, dające komfort i swobodę ruchów przegubowe rękawy, do tego regulowany i ukryty w kołnierzu kaptur hi-vis, sześć kieszeni oraz regulowany dół i mankiety.

“W miarę rozwijania naszej kolekcji dla żeglarzy, szukamy innowacyjnych rozwiązań, aby oferować produkty jednocześnie bliższe naturze i nadal w pełni funkcjonalne i wydajne” – mówi Øyvind Vedvik, wiceprezes ds. Narciarstwa, Żeglarstwa i R&D w Helly Hansen – “Nowa kurtka Newport Coastal Jacket właśnie to zapewnia – zaprojektowana w sposób odpowiedzialny, w pełni funkcjonalna kurtka żeglarska o klasycznym wyglądzie, która oferuje najwyższy poziom ochrony zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów entuzjastów żeglarstwa.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat nowej kolekcji Newport i materiału z recyklingu Ocean Bound, odwiedź stronę www.hellyhansen.com.

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen nieustająco ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Helly Hansen to ponad 140 lat doświadczenia w  produkcji odzieży technicznej. Marka pochodzi z Norwegii, której surowy klimat motywuje do tworzenia rozwiązań przydatnych w  najbardziej wymagających warunkach pogodowych.  Dla marki Helly Hansen praca i  codzienne życie w ekstremalnych warunkach naturalnych stały się inspiracją do stworzenia szeregu unikalnych innowacji w  dziedzinie odzieży technicznej, takich jak zaprojektowany ponad 140 lat temu pierwszy wodoodporny materiał. Inne wyprzedzające czas osiągnięcia Helly Hansen to pierwsza na rynku tkanina typu fleece (lata 60.), pierwsza bielizna techniczna (lata 70.) wyprodukowana w technologii LIFA Stay Dry i  wreszcie wielokrotnie współcześnie nagradzany H2Flow – system termoregulacji odzieży. Helly Hansen jest światowym liderem zarówno w  produkcji odzieży żeglarskiej, outdoorowej, narciarskiej, jak i roboczej. Ubrania marki nosi ponad 55 000 profesjonalistów na całym świecie –zaufali jej między innymi najlepsi żeglarze, zawodowi ratownicy górscy i przewodnicy oraz narciarze reprezentacji olimpijskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, ubrania miejskie czy obuwie sprzedawane są w ponad 40 krajach, ciesząc się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie.

O innych produktach Helly Hansen przeczytasz tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.