Polski producent przyczep dla żeglarzy – Lorries – przykłada bardzo dużą wagę do właściwej technologii wykonania produktu. Wspólne doświadczenia z żeglarzami pozwalają rozwijać ofertę przyczep, które bezpiecznie przeczekają na kolejny sezon i nie poddadzą się rdzy!

Każde długotrwałe wystawienie przyczepy samochodowej na działanie wilgoci negatywnie wpływa na jej wygląd. Jest to jeden z najszybszych sposobów na pojawienie się na pojeździe miedzianego nalotu, powszechnie określanego jako rdza. W szczególności pojawia się ona na krawędziach, złączeniach i elementach zaczepowych pojazdu.

Co zrobić, aby Twoja przyczepa nie korodowała? Przeczytaj!

Na co zwrócić uwagę kupując przyczepę do transportu jachtu?

Zwróć uwagę z jakich materiałów wykonana jest przyczepa. Sprawdź, jakie podzespoły posiada i kto jest ich producentem.

U dobrych producentów przyczep jak Lorries, niezależnie od rodzaju i przeznaczenia, każda z przyczep wykonana jest z wysokogatunkowych materiałów i podzespołów. Ramy i dyszle przyczep poddawane są procesowi cynkowania ogniowego, dzięki czemu stal otrzymuje warstwę ochronną, która wzmacnia ją przed uszkodzeniami mechanicznymi praz korozją. Z czasem na powłoce ocynkowanej blachy tworzy się patyna, która wiąże się z podłożem i nie przepuszcza wody. Kiedy patyna wytworzy się w sposób prawidłowy, zahamuje zachodzenie kolejnych reakcji chemicznych. Tym samym skutecznie ochroni przed korozją. Patyna tworzy się przeciętnie od trzech miesięcy do nawet dwóch lat. Czas uzależniony jest od warunków, na jakie wystawiony jest pojazd.

Co to jest biała rdza na przyczepie?

Na ocynkowanych powierzchniach przyczep Lorries może powstać tzw. biała rdza. Nie pogarsza on jakości warstwy ochronnej przyczepy, wpływa jedynie na estetykę wyrobu. Biała rdza to nic innego jak wodorotlenek cynku, który przybiera formę nalotu o charakterze proszkowym. Jego usunięcie nie stanowi większego problemu. Tworzy się on zazwyczaj wtedy, gdy świeżo ocynkowana powierzchnia, nie pokryła się jeszcze patyną, która skutecznie chroni przed czynnikami atmosferycznymi.

Właściwa konserwacja przyczepy to podstawa!

Proces produkcji przyczep Lorries został zaplanowany tak, by zapewnić im optymalną ochronę przed korozją. Jednak nawet tu istotny jest czynnik ludzki – czyli właściwe zadbanie o nasz żeglarski sprzęt. Lorries zaleca stosowanie chemicznych środków antykorozyjnych i konserwujących odpowiednich do specyfiki pielęgnowanej powierzchni. W procesie pielęgnacji naszej przyczepy nie zapominajmy o myciu jej po kontakcie z solą drogową lub słoną wodą. Zadbana przyczepa odwdzięcza się dobrym wyglądem i wygodą podczas wieloletniego użytkowania.

Obejrzyj koniecznie jak dbać o przyczepę!

Konserwacja i serwisowanie przyczep oraz haka holowniczego – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.