Zblocze Allen A2034A Articulating Block

Przedstawiamy nowy koncept podwójnych i potrójnych bloczków od producenta wydajnego osprzętu żeglarskiego klasy performance, firmy Allen. Linię bloczków przegubowych – Articulating block range.

Zblocza podwójne i potrójne są istotnym elementem wielu elementów takielunku, szczególnie kiedy potrzeba zmniejszyć obciążenie na linie. Jednakże czasem lina z podwójnego lub potrójnego krążka nie wychodzi dokładnie prosto, co powoduje skręcanie lub ocieranie liny o policzki bloczka.

Aby opanować ten problem, zespół projektowy Allena opracował proste rozwiązanie wykorzystujące istniejące produkty.

Linia zbloczy przegubowych obejmuje normalny układ z dwoma lub trzema bloczkami, jednak łączące zblocza przekładki, jak również łącząca je centralnie oś zostały usunięte. W konsekwencji otrzymujemy zestaw bloczków zaczepionych do wspólnego – podwójnego lub potrójnego mocowania ultra-strap, a każdy z nich może dostosować swoje położenie na własnym przegubie niezależnie od pozostałych zbloczy.

 

Nowa linia zbloczy przegubowych została początkowo opracowana na podstawie oczekiwań żeglarzy międzynarodowej klasy Moth, którzy poszukiwali nowego rozwiązania dla systemów talii prowadzonych w bomie. Od tej pory linia ta została przetestowana w rozmaitych konfiguracjach i sprawdziła się skutecznie redukując niepotrzebne tarcie.

“Jako że każdy z bloczków może wychylić się do właściwego kąta natarcia liny, układa się ona centralnie na każdym krążku, co redukuje tarcie w całym zbloczu układu, jak również wydłuża życie bloczków, dzięki mniejszemu zużyciu ich policzków.” – opisuje Darren Elwell, Design Manager w firmie Allen.

Linia zbloczy przegubowych dostępna jest w rozmiarach 20mm i 30mm w konfiguracjach z dwoma lub trzema bloczkami.

A2022A – 20mm podwójne zblocze przegubowe – Articulating Double Dynamic Block.
A2024A – 20mm potrójne zblocze przegubowe – Articulating Triple Dynamic Block.

A2032A – 30mm podwójne zblocze przegubowe – Articulating Double Dynamic Block.
A2034A – 30mm potrójne zblocze przegubowe – Articulating Triple Dynamic Block.

Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań opisanych w artykule, Allen zaprasza do kontaktu z zespołem sprzedażowym poprzez email lub do wizyty na stronie www Allen.

Zachęcamy również do zapoznania się z innym ciekawym produktem firmy – Allen Snatch Blocks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.