„Kino pod żaglami” odsłona trzecia

0
1765

„Kino pod żaglami” zawitało do Pucka. 8 października odbył się pierwszy seans trzeciej edycji tego projektu.

Organizatorem „Kina” jest Pomorski Związek Żeglarski. Pierwsza edycja odbyła się w Gdyni, druga w Gdańsku przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Władze Pucka doceniły pomysł i udzieliły PoZŻ grantu na przeprowadzenie projektu także w ich mieście.

Wczoraj, w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul. Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim, obył się pierwszy seans. Kilkudziesięciu widzów mogło zobaczyć film „O łodziach i braciach” opowiadający niezwykłą historię szkutniczej rodziny ze Stanów Zjednoczonych, której jachty przez długie lata dominowały w Pucharze Ameryki.

Projekcja połączona była z poczęstunkiem i losowaniem drobnych upominków. Udział w niej wziął m.in. burmistrz Pucka Marek Rintz. Przed „Kinem pod żaglami” odbył się chrzest „Turbota”, nowej łodzi motorowej typu Conrad 900 zakupionej przez miasto.

Kolejne seanse w ramach puckiej odsłony „Kina pod żaglami” odbywać się będą co tydzień w tym samym miejscu. W ich trakcie obejrzeć będzie można najlepsze filmy dokumentalne o tematyce żeglarskiej z całego świata: 15 października, godz. 18 – „Szukając domu”, 22 października, godz. 18 – „Bersek w Antarktyce”, 29 października, godz. 18 – „Kruzenshtern”, 5 listopada, godz. 18 – „Nieugięci”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Tadeusz Lademann

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.