W sobotę 1 lipca 2017 odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017, Hotel Anek Cup / Festiwal Żagli ISSA. Była to przedostatnia okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 26 sierpnia 2017. Regaty rozpoczęło przywitanie żeglarzy i gości przez komandora regat Karola Góralczyka, gospodarza Mrągowa burmistrz Otolię Siemieniec oraz wicestarostę powiatu mrągowskiego Magdę Lewkowicz. Organizatorzy ogłosili także zwycięzców konkursu fotograficznego z poprzednich regat. Pierwsze miejsce zajął Mirosław Kleczkowski, tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Maciej Rudziński, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szymańska.

W ramach ŻGP Mrągowa rozegrano tradycyjnie 3 wyścigi krótkodystansowe i jeden długodystansowy wokół wyspy. Pierwszy wyścig krótkodystansowy miał tym razem jednak dodatkową formułę, której pomysłodawcą była ISSA. W wyścigu, oprócz wyniku sportowego, liczyła się również ilość załogantów na łódce z tej samej rodziny. Puchar ISSA za wyścig familijny dostała załoga Nesty: Jerzy Dymerski, Igor Dymerski, Maciej Dymerski, Fabian Bednarczyk i Sandra Szymborska.  Na koniec żeglarskiej rywalizacji został rozegrany oddzielnie klasyfikowany wyścig długodystansowy Super OPEN, w którym dopuszczalne było ożaglowanie dodatkowe. Był to wyścig łączony wszystkich załóg i nie był zliczany do klasyfikacji ŻGP Mrągowa. Zwycięzcą dodatkowej wyścigu Super Open zostali: Marek Karawajczyk i Justyna Olczak.

W klasyfikacji jachtów otwarto pokładowych zwyciężyli Marek Karawajczyk i Justyna Olczak, którzy po dłuższej nieobecności powrócili do startowania w mrągowskim cyklu. Drugie miejsce wywalczył Tadeusz Kozakiewicz, który przesiadł się z jachtu kabinowego na katamaran, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Susza: Piotr Bokota, Konrad Bokota i Adrian Węglewski. Klasę jachtów kabinowych wygrała z kolei załoga Delphi 24 One Design: Jakub Malicki, Paweł Ejsmont, Paweł Chmielarz i Marcin Rejmanowski. Drugie miejsce wywalczyła kolejna Delphia 24 OD, na której startowali: Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko i Błażej Bednarczyk. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Anioła: Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Julia Bałdyga.

Uroczystość zakończenia regat odbyła się w Hotelu Anek – siedzibie sponsora tytularnego. Wszyscy żeglarze zostali ponownie bardzo serdecznie przyjęci. Po raz kolejny żeglarze muszą poświadczyć, że Hotel Anek to prawdziwa przystań, gdzie można znaleźć wytchnienie i odpoczynek w doskonałych warunkach.

Jako, iż były to przedostatnie regaty eliminacyjnie, warto przyjrzeć się aktualnej klasyfikacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowo. Przypomnijmy, że do finału, który odbędzie się już pod koniec sierpnia, awansuje po 4 najlepszych sterników z klasy kabinowej i otwarto pokładowej. Gdyby eliminacje zakończyły się już w tym momencie, to po odrzuceniu jednych najsłabszych zawodów, w finale znaleźliby się: Sebastian Jurkiewicz, Tomasz Krzywosz, Maciej Majak oraz Paweł Marcinkjan lub Łukasz Cagara (sternicy mają w tej chwili jednakową liczbę punktów) z grupy otwarto pokładowej oraz Jakub Malicki, Grzegorz Pieczko, Dariusz Bałdyga i Karol Góralczyk z grupy kabinowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom regat. To za waszą sprawą panowała tak serdeczna, radosna i przyjacielska atmosfera. Rywalizacja sportowa trwa dalej w najlepsze. Przed nami już tylko ostanie regaty eliminacyjne, Arkodach Cup, które wyłonią tegorocznych finalistów cyklu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.