Po czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem „Świnoujście” i tym samym otrzymała tytuł Mistrza Europy w Match Racingu 2014. Niestety na podium zabrakło miejsca dla obu polskich sterników, do półfinałów nie zakwalifikowali się Przemysław Tarnacki i Marek Stańczyk, którzy zajęli kolejno 11. i 8. miejsca.

Pełne wyniki Polskie LNG Mistrzostwa Europy:

1. Simonne Ferrarese      ITA
2. Eric Monnin                  SUI
3. Johnie Berntsson         SWE
4. Tomislav Basic             CRO
5. Mati Sepp                     EST
6. Arthur Herreman         FRA
7. Antii Luhta                     FIN
8. Marek Stańczyk            POL
9. Felix Ochme                  GER
10. Niklas Deckhammar     SWE
11. Przemysław  Tarnacki         POL
12.Philip Bendon               IRL

Po raz pierwszy w historii, regaty o tak dużej randze zostały rozegrane w Świnoujściu. I to nie byle gdzie, bo na Świnie, na torze wodnym, po którym kursują duże statki i promy pasażerskie.

Na starcie regat pojawiło się 12 europejskich załóg. Zmagania rozpoczęły się w czwartek rundą kwalifikacyjną, czyli serią pojedynków „każdy z każdym”. W sobotę rozegrane zostały półfinały, a w niedzielę seria finałowa Mistrzostw Europy.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy. To jest moje pierwsze zwycięstwo w Polsce, i to jakie, jestem Mistrzem Europy!. Moja załoga pracowała bardzo ciężko przez całe cztery dni, bardzo udane dla nas regaty. Teraz idziemy świętować!”- powiedział Simonne Ferrarese zaraz po dobiciu do brzegu.

**

Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu to główna impreza tegorocznej edycji cyklu Polish Match Tour (PMT). PMT to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 7 imprez organizowanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. Cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Sponsorzy Mistrzostw Europy:
Polskie LNG – Sponsor Tytularny,
Miasto Świnoujście, Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear – Sponsorzy Główni
Hampton by Hilton, Selgros, Dajar – Sponsorzy Regat
OSiR Wyspiarz, Urząd Morski Szczecin, Kapitanat Portu Świnoujście, Akademia Morska Szczecin, MDK Świnoujście, Marynarka Wojenna – 8 FOW, Simplum – Partnerzy Regat

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Miasto Kamień Pomorski, Kamieńskie TBS, żaglownia Apollo Sails, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle, Onet.pl, Magazyn Prestiż Szczecin, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.