Helly Hansen, Sailing Poland

Helly Hansen to marka, której ufają  żeglarze  na całym świecie. Norweski producent żeglarskiej odzieży technicznej od ponad 140 lat zdobywa zaufanie najwyższą jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami. W Polsce Helly Hansen z dumą wspiera załogę jachtu Sailing Poland. Współpraca z polskim teamem  to źródło ogromnej satysfakcji – zawodnicy  na pokładzie polskiego jachtu dokonują rzeczy niezwykłych.

Dzięki determinacji, wzajemnemu zaufaniu i sile największych talentów, Sailing Poland bierze udział  w tegorocznym inauguracyjnym wyścigu The Ocean Race Europe, który wystartował 29 maja  we francuskim Lorient, a zakończy się po trzech etapach w Genui 20 czerwca! Po blisko 50 letniej nieobecności polski jacht ponownie staje w szranki z gigantami i jest to historyczny moment dla polskiego żeglarstw. Polskie jachty w załogowych regatach dookoła świata wystartowały w edycji 1973/1974 r (pod dawna nazwą regat czyli Whitebread), podczas których kibicowaliśmy polskim jachtom S/Y Copernicus i S/Y Otago. Helly Hansen z dumą wspierać będzie załogę Sailing Poland w ich ambitnych planach sportowych. Przed polską drużyną między innymi regaty Fastnet a docelowo The Ocean Race, który rozpocznie się w październiku 2022 roku.

Helly Hansen, Sailing Poland

W europejskim etapie The Ocean Race Europe Sailing Poland startuje w klasie  VO65. Żegluga na tych jachtach to prawdziwy poligon żeglarski i walka z żywiołem wiatru i wody. Takie wyzwanie wymaga zaufanego partnera i stąd wybór marki Helly Hansen.

Najwyższe parametry ochrony, niezrównana elastyczność i funkcjonalne rozwiązania to formuła, której można zaufać i skoncentrować się na sportowej rywalizacji.

Helly Hansen, Sailing Poland

Za sterami VO 65 radzą sobie nieliczni, więc Sailing Poland poprowadzi Bouwe Bekking, prawdziwa legenda tych regat. Holenderski żeglarz już 8 razy startował w regatach The Ocean Race a  cztery z nich zakończył na podium. Do składu Sailing Poland należy też  boat captain Jens Dolmer, weteran Pucharu Ameryki i dwukrotny uczestnik regat Ocean Race, nawigatorem jest Aksel Maghdal, czterokrotny uczestnik Ocean Race.

Załogę polskiego jachtu tworzą doświadczeni żeglarze i weterani najbardziej ekstremalnych regat – ale również młodzi utalentowani zawodnicy, z których najmłodszy ma zaledwie 16 lat! Młodzi sportowcy to przedstawiciele polskiej kadry narodowej : Maja Micińska, Alan Alkhatab, Kacper Gwóźdź, Stanisław Bajerski, Tymon Sadowski, Anna Weinzieher, Aleksandra Bukała, Mateusz Gwóźdź i Magdalena Kwaśna. Magda to żeglarka klasy Laser, która uzyskała nominację olimpijską i już za kilka tygodni będzie walczyć o olimpijskie złoto na Igrzyskach w Tokio. Młodzi żeglarze już zdobyli zaufanie profesjonalnych członków teamu. „Na pokładzie Sailing Poland mamy zarówno znakomitych żeglarzy oceanicznych, jak i bardzo młodych zawodników polskiej kadry narodowej. Dla nich to ogromne wyzwanie, ale ja już wiem, że są bardzo utalentowani.” – powiedział Bouwe Bekking.

Helly Hansen, Sailing Poland

Helly Hansen jest oficjalnym partnerem technicznym The Ocean Race. Norweska marka, obok sportowej rywalizacji naturalnie uczestniczy w nadrzędnej misji regat The Ocean Race – promowaniu działań mających na celu przyszłość naszej planety, w tym misji ochrony oceanów i zrównoważonego rozwoju. Ścisła współpraca z zawodnikami biorącymi udział w The Ocean Race pozwoli marce udoskonalać aktualną kolekcję i tworzyć nowe, innowacyjne modele w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i troski o naturę

Helly Hansen, Sailing Poland

O Helly Hansen

Założona w 1977 w Norwegii marka odzieży technicznej nieprzerwanie rozwijająca swoją kolekcję w trosce o ochronę życia i komfort pracy w najtrudniejszych warunkach. Helly Hansen chroni i pozwala cieszyć się życiem.

W swojej ponad 140 letniej historii marka wprowadziła na rynek szereg innowacji, które na zawsze odmieniły sposób, w jaki się ubieramy: ponad 140 lat temu pierwsza tkanina wodoodporna, lata 60te pierwsza tkanina typu polar , lata 70te pierwsza bielizna techniczna z wykorzystaniem pionierskiej technologii  Lifa Stay Dry, współczesnie H2Flow, wielokrotnie nagradzany system termoregulacji odzieży.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.