W dniach 9-11 grudnia w Warszawie w Kinie Wisła odbędzie się 6-ty Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm.  W związku z tym organizujemy konkurs, w którym można będzie wygrać karnety na festiwal. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.jachtfilm.pl

Przez 5 kolejnych dni będziemy publikować pytanie konkursowe związane z filmami prezentowanymi w tym roku na festiwalu.

PYTANIE NR 1

W roku 1973 wystartowały pierwsze załogowe regaty dookoła świata Whitbread. Nazwa regat pochodziła od producenta piwa, który został sponsorem. Do rywalizacji zaproszono najlepszych żeglarzy. Na linii startu w Plymouth w Anglii stanęło 17 jachtów. Wśród żeglarzy, którzy wzięli w nich udział w tych regatach były takie gwiazdy regatowego żeglarstwa jak Chay Blyth czy Eric Tabarly. Regaty wygrała załoga meksykańska na jachcie Sayula II, złożona w większości z amatorów (zdjęcie powyżej).

Dwa pytania związane z tymi regatami:
Jak się nazywały polskie jachty, które wzięły udział w tych regatach ?
Jak obecnie nazywają się te regaty ?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: kontakt@jachtfilm.pl  do jutra do godz. 20.00. Prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Kolejnego dnia, wieczorem podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię