W weekend 19-20 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie Puck. Zawody wygrał sternik Marcin Styborski z Yacht Clubu Rewa, który minimalnie wyprzedził klubowego kolegę Jacka Ludwiczaka.

W piątej edycji mistrzostw wystartowało 31 załóg z całej Polski. W ciągu dwóch dni udało się przeprowadzić dziewięć wyścigów, pięć w sobotę i cztery w niedzielę, przy sile wiatru 2-5 stopni w skali Beauforta.

Tytuł mistrza Polski zdobył Marcin Styborski, dla którego jest to drugie takie trofeum w karierze – pierwszy raz stanął na najwyższym stopniu podium w 2014 roku. Jest to również kolejny jego sukces w tym sezonie – wygrał już VII Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka, Wiosenne Regaty o Puchar Wójta Gminy Puck i zajął drugie miejsce w Regatach Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck.

– Bardzo się cieszę, myślałem, żeby powtórzyć sukces z 2014 roku – mówi Marcin Styborski. – Dobrze mi się pływa na Puckach, sporo regat wygrałem, ale z występów na mistrzostwach Polski nie byłem zadowolony. W tym roku warunki były takie, jakie lubię – wiatr porywisty i zmienny, małe zafalowanie. Potrafiłem je skutecznie wykorzystać, a to dało dobre czucie łódki i trasy i w konsekwencji zwycięstwo. Niewątpliwie wkład w ten sukces miała moja załoga, Paweł Cieślak i Jakub Padzik, z którą bardzo dobrze się rozumiem.

Choć Styborski mistrzostwa rozpoczął od dwóch wygranych wyścigów, nie udało mu się zbudować większej przewagi nad Jackiem Ludwiczakiem, który pływał równo i niemal do końca miał szanse na zdobycie złotego medalu. Ostatecznie różnica między dwoma reprezentantami klubu z Rewy wyniosła zaledwie trzy punkty.

– Nie pierwszy raz rywalizowaliśmy, ale teraz walka była naprawdę ciężka – mówi Styborski. – Jacek deptał mi po piętach bardzo mocno, nie odpuszczał i cały czas czułem jego oddech na plecach. Żeglował bardzo dobrze, potrafił wydostać się z tarapatów i wypłynąć na dobrą pozycję. Trzeba przyznać, że miał formę i pływał równo.

Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył Maciej Angielczyk z załogą, również reprezentant YC Rewa.

Organizatorem mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.