Mimo trudnego roku, śląskie środowisko żeglarskie zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. W marcu, poznamy zdobywców Carbonów za miniony sezon żeglarski. Zgłoszenia kandydatów do 20 lutego.

Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Śląsku, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży. Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć.

  • Żeglarz roku
  • Wydarzenie/regaty roku
  • Trener roku
  • Rejs/wyprawa roku
  • Nadzieja Roku (młodzieżowa)
  • Nagroda specjalna (otwarta formuła)

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą. Termin zgłoszeń upływa 20 lutego.

Nad całością czuwać będzie Kapituła Śląskich Nagród Żeglarskich po przewodnictwem kapitana Janusza Kopera – Wiceprezydent Rybnika

„Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony wręczymy już po raz czwarty. Zdecydowaliśmy się  je kontynuować mimo trudnego pandemicznego sezonu. Ubiegłe edycje spotkały się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem. Carbony wypełniają brakujący element promocji i wsparcia dla środowiska żeglarskiego w regionie. Carbon to węgiel, czyli surowiec nierozerwalnie związany ze Śląskiem. Ale to też materiał z którego buduje się jachty, żagle czy osprzęt do jachtów. To synonim nowoczesnej technologii w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że nazwa przyjmie się w środowisku a ranga nagrody będzie rosła z roku na rok.” – wyjaśniają organizatorzy.

W tym roku do grona głównych organizatorów dołącza Śląski Yacht Club wspierając działania jednego z inicjatorów i organizatora Maćka Cylupy z Fundacji Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i pobrać formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy.

www.slaskiezagle.pl/carbony

Zgłoszenia nominacji mailem: zgloszenia@slaskiezagle.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.