quatix 6 family

Wszechstronny zegarek GPS dla tych, którzy wiodą aktywny styl życia – zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Garmin, wiodący producent elektroniki pokładowej, zaprezentował najnowszą generację zegarków quatix 6 – smartwatchy GPS stworzonych z myślą o żeglarzach. Łączą one w sobie najlepsze osiągnięcia technologiczne znane z kultowej serii fēnix® 6 ze specjalistycznymi funkcjami do wykorzystania podczas rejsu, wędkowania czy żeglowania. Kompleksowa łączność z kompatybilnymi urządzeniami pokładowymi Garmin, takimi jak plotery nawigacyjne, pozwala na m.in. zdalne sterowanie autopilotem, systemem multimedialnym Fusion-Link™, kontrolowanie danych rejsowych na ekranie zegarka oraz korzystania ze wskazówek regatowych. Zegarek o wytrzymałej i zarazem wyszukanej formie oferuje także dostęp do zaawansowanych funkcji treningowych i profili śledzenia danych dopasowanych do niemal każdej dyscypliny sportowej – od aktywności lądowych takich jak kolarstwo górskie i wędrówki, przez golf po sporty wodne, w tym SUP, pływanie czy kajakarstwo.

„Seria quatix zapisała się na rynku jako linia najbardziej wyszukanych i zaawansowanych zegarków marine. Dzięki kompatybilności z urządzeniami pokładowymi oraz wszechstronnym funkcjom do wykorzystania na lądzie, to najbardziej uniwersalna seria zegarków żeglarskich na rynku. Niezależnie od tego, czy żeglujesz, wędkujesz lub pływasz kajakiem, quatix 6 ma wszystko, czego potrzebujesz na wodzie. Do najnowszej generacji urządzeń dodaliśmy najbardziej popularne funkcje znane z naszych produktów – pamięć na muzykę, płatności zbliżeniowe, preinstalowane mapy topograficzne i narciarskie-  na nowo definiując standardy zegarków marine.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

quatix 6 to stylowy zegarek z funkcjami smart i całodobowym monitorowaniem aktywności2, który można nosić 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przydatne podczas pobytu na pokładzie powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, e-mailach i innych informacjach możliwe są dzięki połączeniu z telefonem3. A dzięki płatnościom Garmin Pay™4, szybko i sprawnie zrobisz zakupy w podróży, nawet gdy nie masz ze sobą nic poza zegarkiem. Seria quatix 6 oferuje również możliwość przechowywania na urządzeniu do 2000 utworów muzycznych, a także synchronizowania list utworów z kilku popularnych serwisów streamingowych5, aby słuchać ich bez konieczności korzystania z telefonu.

quatix 6 family

Pełna gama funkcji łączności z urządzeniami Garmin, sprawia, że quatix 6 to niezwykle przydatne narzędzie podczas pracy na pokładzie. Kompatybilne instrumenty pokładowe mogą przesyłać dane NMEA® 2000 z łodzi, dając użytkownikowi dostęp do ważnych informacji o prędkości, głębokości, temperaturze czy sile i kierunku wiatru. Wszystko bezpośrednio na nadgarstku i w dowolnym miejscu na jachcie. Podobnie jak w poprzednich modelach, gdy quatix 6 jest sparowany z autopilotem, można użyć go do zmiany kursu, wzorca sterowania lub ustawienia prowadzenia łodzi po śladzie GPS.

Zegarek umożliwia także szybkie zapisywanie waypointów bez konieczności wracania do steru. Z pomocą wbudowanej aplikacji Fusion-Link Lite można także zmieniać ustawienia pokładowego systemu multimedialnego. Zegarki z serii quatix 6 obsługują również dodatkową kartografię BlueChart® g3 z danymi Navionics®, dzięki czemu można korzystać z nich jako z podstawowego lub zapasowego urządzenia nawigacyjnego.

Stworzony z myślą o wykorzystaniu na wodzie, quatix 6 oferuje aktualne tabele pływów, które pobierane są dla wybranego obszaru za pośrednictwem smarftona na okres 7 dni. Dodatkowo ma też możliwość ustawienia alarmu kotwicznego, który ostrzega użytkownika o dryfie oraz kalkulator liny kotwicznej, który pomaga określić długość liny kotwicznej do wypuszczenia i stosunek jej długości do głębokości. Z myślą o wędkarzach, zegarek obsługuje także timer zawodów oraz rejestr połowów, który pomaga kontrolować liczbę złowionych ryb oraz czasu pozostałego do ważenia. Żeglarzom quatix 6 oferuje SailAssist™ – ulepszone funkcje regatowe, takie jak: wirtualna linia startowa, odległość do linii startowej, timer regatowy i asystent halsowania, który na podstawie analizy kątów wskazuje optymalny moment do wykonania zwrotu.

quatix 6 jest wyposażony nadgarstkowy pomiar tętna2, który działa pod wodą i umożliwia całodobowy pomiar poziomu stresu. Sensor Pulse Ox6 mierzy natomiast poziom saturacji, wspierając funkcje zaawansowanego monitorowania snu i aklimatyzacji. Ponadto, innowacyjna funkcja Body Battery™ monitoruje poziom rezerw energii organizmu i pomaga zaplanować obciążenie wysiłkiem oraz czas potrzebny na odpoczynek lub sen.

Zegarki z serii quatix 6 mają 1.3-calowy kolorowy, czytelny nawet w ostrym słońcu wyświetlacz LED umieszczony w kopercie o średnicy 47mm. Stworzony do pracy w wymagających warunkach zegarek może pracować bez ładowania do 14 dni w trybie smartwatcha, 24 godzin w trybie GPS lub 60 godzin w trybie oszczędnościowym UltraTrac™ i jest wodoszczelny do 100 m głębokości7. Dzięki nowej funkcji Power Manager, użytkownik może kontrolować pobór energii przez poszczególne sensory i aplikacje, aby wydłużyć czas pracy zegarka w sytuacjach, gdy nie ma możliwości podładowania baterii.

quatix 6 jest dostępny w dwóch wersjach: quatix 6 i quatix 6 Titanium.

  • quatix 6 Titanium ma odporną na zarysowania szafirową soczewkę, tytanową obudowę przyciski i bransoletę oraz dodatkowy silikonowy pasek QuickFit™ w kolorze cirrus blue. Zegarek będzie dostępny sugerowanej cenie detalicznej 1999 €.
  • quatix 6 ma obudowę i przyciski ze stali nierdzewnej oraz opaskę silikonową w kolorze Captain Blue z sugerowaną ceną detaliczną 699€.

Zegarki są kompatybilne z takimi urządzeniami elektroniki pokładowej jak: GPSMAP® 722/922/1222 Plus, GPSMAP 1022/1222, GPSMAP 7400, GPSMAP 8400, GHC™ 20, GNX™ Wind i GNT 10.

quatix 6 family

W ostatnim czasie, Garmin po raz piąty z rzędu został Producentem Roku NMEA®. Portfolio firmy Garmin obejmuje najbardziej zaawansowane plotery nawigacyjne i wyświetlacze wielofunkcyjne z ekranem dotykowym, technologię sonarową, radary wysokiej rozdzielczości, autopiloty, szczegółową kartografię, oprzyrządowanie żeglarskie oraz inne produkty i usługi wyróżniające się innowacyjnością, niezawodnością i łatwością obsługi. Pozostałe marki z segmentu marine należące do Garmin to m.in. FUSION® Entertainment, Navionics oraz EmpirBus.

Od ponad 30 lat Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Więcej informacji dostępnych jest w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem garmin.com/newsroom, Dodatkowe informacje można także uzyskać kontaktując się działem Media Relations albo odwiedzając nasz profil na Facebooku.

 1 Na podstawie danych sprzedaży za 2018 rok

2 Więcej informacji na stronie http://www.garmin.com/ataccuracy 

3 Gdy sparowany z kompatybilnym smartfonem. Więcej szczegółów na http://www.garmin.com/ble

4 Pełna lista banków, krajów i informacji na temat płatności zbliżeniowych na stronie http://www.garmin.com/GarminPay/banks

5 Wymaga subskrypcji premium w zewnętrznej platformie streamingowej

6 To nie jest urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnostyce lub monitorowaniu jakiegokolwiek stanu medycznego. Aby dowiedzieć się więcej odwieź stronę http://www.garmin.com/ataccuracy. Pulsoksymetr nie jest dostępny we wszystkich krajach.

7 Sprawdź http://www.garmin.com/waterrating aby dowiedzieć się więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.